شرکت در انتخابات آزمونی مهم و ادای دین به شهداست

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف یزد،اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری دفاع مقدس؛«محمد صالح جوکار» اظهار داشت: شهدا طلایه دار و پرچم داران راستین عرصه عشق و معرفت و مظهر عزت و سرافرازی و تجلی ایثار و فداکاری در جامعه اسلامی هستند.

وی گفت: عزت و استحکام نظام اسلامی را مدیون ایثارگری و مرهون جانفشانی شهدای والامقام در عرصه‌ها و میدان‌های مختلف برای دفاع از وطن و حفظ ارزش‌ها هستیم.

جوکار با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در زمینه جایگاه شهادت افزود: شهادت بدین معنا است که یک انسان برترین و محبوب‌ترین سرمایه دنیوی خویش را نثار آرمانی سازد که معتقد است زنده ماندن و بارور شدن آن به سود بشریت است.

نماینده مردم شریف یزد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از این رو شهدا جان خود را برای زنده ماندن و بارور شدن نهال انقلاب اسلامی آن هم به سود مردم این مرز و بوم نثار کردند و ما در مقابل جانفشانی و باور عمیق شهدا وظیفه داریم امروز در مسیری حرکت کنیم که تحقق ارکان متعالی بیانیه گام دوم انقلاب،زنده ماندن ارزش‌ها و پیشرفت به نفع مردم و کشور را به همراه داشته باشد چرا که به قله‌ها نزدیک شده ایم و نباید خسته و نا امید باشیم چراکه رسیدن به قله‌های انقلاب آغاز راه افق‌های دور‌تر است.

وی اذعان داشت:در این مسیر فرهنگ ایثار و شهادت یک سرمایه جاودانه، انسان‌ساز و تحول آفرین به حساب می‌آید که ما باید ضامن حراست و پایداری ازآن به صورت یک اصل در تمام ابعاد زندگی باشیم و سبک زندگی اسلامی را با برجسته‌سازی فرهنگ ایثار،جهاد و شهادت سرلوحه قرار دهیم چرا که تمام دستاورد‌های ایران اسلامی بر این ارکان گره خورده و تداوم یافته است.

محمدصالح جوکار ادامه داد:بر این مبنا به زودی یک آزمون مهم پیش رو داریم و آن هم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است ما باید با حضوری آگاهانه در انتخابات و مشارکت حداکثری حافظ امنیت کشور و پاسدار خون شهدا در برابر دشمنان انقلاب و ایران اسلامی باشیم.

وی با اشاره به اهمیت شرکت در انتخابات گفت:ما هر آنچه داریم را به شهدا مدیونیم و باید توجه داشت که شرکت در انتخابات ادای دین به شهداست و به اوج رسانیدن مشارکت مردمی زمینه خدمت رسانی حداکثری را فراهم می‌سازد و انتخاب رئیس جمهوری کارآمد، مردمی، انقلابی، دارای بینش و دانش، عملگرا و فرصت ساز و با پشتوانه تجربه‌های میدانی و موثر به طور قطع ادامه راه شهید جمهور و شهدای خدمت با زیربنای اصیل ایمانی و امیدبخش برای کشور است و می‌تواند ابعاد نهفته در این مسیر را نیز به شکوفایی و عینیت برساند.

جوکار افزود: گام دوم انقلاب فصل تجلی اخلاق،علم، فناوری، نوآوری،توانمندسازی درونی،گره‌گشایی اقتصادی و گسترش روابط بین المللی بر مبنای عزت، حکمت و مصلحت است و تحقق اقتصاد مقاومتی،جهاد علمی،رویش انقلابی،خدمت مردمی و اقتدار ایران اسلامی برای برداشتن گام‌های بزرگ در چهل ساله دوم با مشارکت پرشور در انتخابات آن هم با انتخاب گزینه اصلح و ارجح رقم می‌خورد و این مهم تنها با همبستگی انقلابی و تجمیع همه ظرفیت‌ها بر این محور میسر می‌شود.

نمانیده مردم شریف یزد،اشکذر،زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز این وظیفه بر دوش تک تک ما است تا با مشارکت حداکثری در انتخابات در مسیر شهدا حرکت کنیم و از سوی دیگر با دعوت، ترغیب و ایجاد همدلی برای حضور همگانی پای صندوق‌های رای پرچم دار جهاد تبیین و روایت گر حقیقی مکتب ایثار و شهادت باشیم.

وی در پایان گفت: شهدا به میدان جهاد آمدند و در برابر جنگ طلبی دشمنان؛ ایثاری کربلایی و مکتبی عاشورایی را در سایه پرچم جمهوری اسلامی ایران تحقق بخشیدند و امروز نیز در جنگ اقتصادی و روایت‌ها باید همه باهم و در کنار هم برای پاسداری از این مکتب به میدان بیاییم و حضوری ولایی و مکتبی انقلابی را با سرمایه گذشته و امید به آینده رقم بزنیم تا دشمنان بدانند این نهضت هم چنان ادامه دارد و ما ملت شهادتیم./

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا