ظرفیت‌سازی،توسعه زیرساخت و خدمات انتقال خون استان یزد با نگاه ملی

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف یزد،اشکذر،زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی؛نشست هم اندیشی مدیرکل انتقال خون استان یزد و کارکنان این مجموعه با دکتر«محمدصالح جوکار» نمانیده مردم شریف یزد،اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی پیرامون معرفی ظرفیت‌ها و ساماندهی دغدغه‌ها با هدف تقویت جایگاه و زیرساخت‌های خدماتی برگزار شد.

دکتر جوکار در این نشست بیان کرد:خون مایه حیاتی است و تلاش برای پاسخ به نیاز بیماران و دردمندان در این زمینه ایثاری ارزشمند و خدمتی دارای اجرالهی به درگاه پروردگار محسوب می‌شود.

وی افزود:با توجه به رشد جمعیت و افزایش نیاز به خون و فرآورده‌های خونی در استان لازم است با رویکرد آینده پژوهی در چشم انداز پیش رو تشکیل سایت و مجموعه ای چند جانبه در نظر گرفته شود تا در سال آینده بتوان ایجاد آن را با محوریت قرار گرفتن در ردیف پروژه‌های ملی دنبال کرد.

نماینده مردم شریف یزد،اشکذر،زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از آنجایی که برای یزد تبدیل شدن به قطب درمان و مرکز گردشگری سلامت کشور هدف گذاری شده است،ضروریست به تناسب افزایش سایر زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های درمانی مرکز انتقال خون نیز تجهیز و ارتقا یابد.

جوکار بیان کرد:رفع بخشی از مسائل جاری مرکز انتقال خون استان نیازمند حمایت از محل مسئولیت‌های اجتماعی است و این موضوع از ظرفیت‌های صنایع و معادن پیگیری خواهد شد.

وی در پایان با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته توسط مجموعه انتقال خون و رتبه خوب استان یزد در سطح ملی به ویژه همکاری در مواقع نیاز و بحران با سایر استان‌ها گفت: توسعه مجموعه انتقال خون از جایگاه کمی و کیفی دارای اهمیت است و این موضوع را باید با ظرفیت‌سازی استانی و نگاهی کشوری دنبال کنیم.

در این نشست ضمن بررسی ظرفیت‌ها و دغدغه‌های اداره کل انتقال خون استان یزد،موضوعاتی از جمله نیروی انسانی،تقویت مسئولیت‌های اجتماعی و توسعه زیرساخت و تجهیزات این مرکز در دستور کار قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا