وجه تمایز پروژه «تقاطع غیر هم سطح صاحب الزمان (عج) » بهره گیری از نمادهای معماری ایرانی_اسلامی است

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف یزد،اشکذر،زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛دکتر«محمدصالح جوکار» در آیین بهره‌برداری از تقاطع غیر همسطح صاحب الزمان(عج) بیان کرد: تفاوت و تمایزی که این پروژه نسبت به پروژه‌های مشابه دیگر دارد، بهره گیری از نماد‌های معماری ایرانی اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: ما ظرفیت‌ها و نمادهای بسیار زیادی در معماری ایرانی اسلامی داریم، ولی متاسفانه آن گونه که باید و شاید از این نمادها استفاده نمی‌شود.

جوکار به شهیدان عرصه خدمت شهید رئیسی و همراهانشان اشاره کرد و ادامه داد: یقینا در طول این سه سال که دوران بسیار خوبی برای کشورمان بود و به عنوان دوران رفاقت، شراکت، همدلی و همراهی رقم خورد، علیرغم مشکلاتی که در بحث بودجه داشتیم، با روحیه جهادی گام‌های بزرگی  برای خدمت به مردم برداشته شد.

نماینده مردم یزد، اشکذر و زارچ در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این گام‌ها هم در عرصه ملی و هم در عرصه‌های استانی و شهری رخ داد و مسئولان آنچه که در توانشان بود را واقعا اجرا کرده و پای کار آوردند.

وی با تاکید بر اینکه سبک خدمتی که آیت‌الله شهید رئیسی از خودشان برجای گذاشتند باید تداوم داشته باشد و به هیچ عنوان نباید قطع شود، گفت: مشیت الهی این بود که در چنین زمانی شخصیت بزرگ آیت‌الله رئیسی به ملکوت اعلی بپیوندد و به جایگاه شهادت نائل شود، اما مسیر خدمت وی را ما باید ادامه دهیم.

جوکار گفت: ما از ابتدای انقلاب تاکنون شخصیت‌های بزرگ و عزیزی را تقدیم اسلام کردیم و اگر امروز مقام معظم رهبری می‌فرمایند که ما در نزدیکی قله هستیم و راهی تا رسیدن به آن نداریم به برکت خون همین شهیدان است.

نماینده مردم یزد، اشکذر و زارچ در مجلس شورای اسلامی به در پیش بودن انتخابات اشاره کرد و گفت: باید این انتخابات زمینه‌ای برای تداوم خدمت به وقفه مردم باشد و همان گونه که حضرت آقا فرمودند این انتخابات حماسه‌ای دیگر در ادامه حماسه بدرقه و تشییع شهیدان خدمت باشد.

وی افزود: تقریبا یک سال دیگر از عمر شورای ششم باقی مانده، بیان کرد: در گزارش رئیس شورای اسلامی شهر یزد اعلام شد که بودجه شهرداری یزد در این سه سال از 1800 میلیارد تومان به 5 هزار و 300 میلیارد تومان رسیده که نشان دهنده اقدامات بسیار خوبی است که در این بخش صورت گرفته است.

جوکار خاطرنشان کرد: امیدوارم در این یک سال پروژه‌های نیمه‌تمامی که باقی مانده به پایان برسد و شورای شهر یزد در این دوره کار خود را به خوبی به پایان برساند.

نماینده مردم یزد، اشکذر و زارچ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال انتخابات ریاست جمهوری زودتر برگزار می‌شود و با توجه به ضرورت همزمانی شوراهای اسلامی با انتخابات ریاست جمهوری، دوره بعدی شورای اسلامی شهر یزد به صورت سه ساله برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: ما امسال مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و برنامه هفتم توسعه را به صورت همزمان شروع کردیم و باید دولت و مجلس با هم تلاش کنند که این برنامه محقق شود.

جوکار گفت: البته یک نگاه دیگری در ارتباط با شوراها و مجلس داریم و آن اینکه طرحی ارائه شده که انتخابات مجلس و دولت به صورت همزمان برگزار شود و انتخابات شوراها هم استانی شود.

نماینده مردم یزد، اشکذر و زارچ در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در صورتی که این طرح در مجلس رای بیاورد دوره بعدی شورای اسلامی شهرها هم به صورت چهار ساله خواهد بود.

لازم به ذکر است این پروژه در نیمه دوم سال 1401 با توجه به مطالبات مردمی و به پیشنهاد دکتر جوکار در جلسه بررسی مشکلات محله مریم آباد مصوب و اجرای آن از سال 1402 در دستور کار شهرداری یزد قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا