پیگیری و اقدام برای حل مشکل کم آبی فصل تابستان در یزد/15 حلقه چاه تجهیز و وارد مدار می‌شود

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف یزد،اشکذر،زارچ و بخش ندوشن درمجلس شورای اسلامی،نشست هم اندیشی بررسی مدیریت تامین،توزیع و پیشگیری از وقوع بحران آب یزد در فصل تابستان با حضور دکتر«محمدصالح جوکار» نماینده مردم شریف یزد،اشکذر،زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی و مدیران مرتبط با این حوزه برگزار شد.

دکتر«محمدصالح جوکار» بیان کرد:امسال برای استان یزد تابستان سختی در حال سپری شدن است و با توجه به افزایش دمای هوا و مصرف آب با محدودیت منابع آبی روبه رو هستیم.

جوکار افزود:در سال‌های گذشته بر مبنای منابع آب استانی و انتقالی توزیع و شبکه گذاری به مناطق مختلف صورت گرفته است و با توجه به اینکه ظرفیت جدید دیگری وارد استان نشده است،در حال حاضر مردم با مشکلاتی از جمله کمبود فشار و قطعی آب مواجه هستند.

وی یادآور شد: این موضوع از طریق معاون وزیر پیگیری شد و ایشان قول مساعد داد تا شرایط برای آبگیری مخازن استان تسهیل شود.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت:با توجه به خارج شدن یکی از پمپ‌های خط پدافندی آب از مدار، مقرر شد در هفته آینده پمپ خریداری و 100 لیتر در ثانیه آب وارد مدار شود .

جوکار خاطرنشان کرد:15 حلقه چاه در استان نیز باید تجهیز شود و این اقدام حدود 100 میلیارد تومان منابع لازم دارد که تامین منابع آن را دنبال می‌کنیم تا این تابستان آب مناسب برای پاسخگویی به نیاز مصرفی مردم تامین شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس یادآور شد:در یزد امسال با دمای 47 تا 48 درجه مواجه ایم و بر این مبنا برق مصرفی خانوار نیز افزایش پیدا کرده و در حال پیگیری هستیم تا برق منطقه گرمسیری از ردیف 4 به 3 کاهش یابد و هزینه پرداخت قبوض مردم نیز روند کاهشی داشته باشد.

وی افزود:امیدواریم هر چه سریع تر بتوانیم خط دوم انتقال آب از خلیج فارس را ادامه و تکمیل کنیم و از دیگر سو انتقال آب از سد خرسان نیز با تامین 50 درصدی منابع در استان و 50 درصد در سطح وزارت خانه نیز به نتیجه مطلوب برسد.

دکتر«محمدصالح جوکار» در پایان به اشاره به پیگیری مسائل محیط زیستی انتقال آب گفت: لازم است با توجه به لوله گذاری70 کیلومتر از مسیر خط انتقل آب به یزد این پروژه نیز با جدیت پیگیری و تکمیل شود تا در سال‌های آینده یزد با مشکل تامین آب شرب و ادامه حیات روبه رو نباشد./

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا