یزد محور توسعه گردشگری ایرانی-اسلامی/میزبانی حسینیه ایران ازمردم سراسر جهان با برنامه‌های معنوی ماه محرم

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف یزد،اشکذر،زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی؛در آستانه هفتمین سالگرد ثبت شهر یزد در فهرست آثار میراث جهانی؛دکتر« محمدصالح جوکار» در پیامی این ظرفیت را فرصتی ماندگار برای توسعه گردشگری ایرانی-اسلامی با تاکید بر سبک زندگی و ارزش‌های بومی دانست.

در متن این پیام آمده است:

ثبت جهانی یزد دستاوردی از بینش و منش یزدی‌ها در قالب سبک زندگی،رویکرد اجتماعی،ارزش‌های بومی و معنوی، پیوند خلاقیت با سختکوشی به رمز ایمان،کارآمدی و سرآمدی است.
با گرامیداشت این روز به عنوان معرفی یزد در قامت میراث مشترک بشری به جهانیان،نگاه والای پیشینیان این دیار را ارج می‌نهم و با قدردانی از فعالان این عرصه خطیر و همه مردم به عنوان حافظان و میراث‌داران شهر قنات، قنوت و قناعت؛ ماندگاری و دوام این گنجینه ارزشمند در سایه نهضت همگانی، مسئولیت اجتماعی و اقدامات موثر دستگاه های اجرایی مرتبط را خواستارم.
فرهنگ،صنایع دستی،معماری،اندیشه و هرآنچه از یزد به عنوان میراث در قاب دنیا نقش بسته است،نیازمند توجه ویژه برای حفظ و دوام است و همه افراد و بخش‌ها در این زمینه مسئول هستیم و امید که در مسیر پیش رو با همسویی بیشترابعاد نهفته این میراث غنی شناسایی ، معرفی و به شکلی شایسته مرمت ،حفظ و ترویج شود.
با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و تاکید بر رونق بخشی به گردشگری معنوی و مذهبی،از مردم عزیز ایران اسلامی و علاقه مندان در سراسر جهان برای میهمانی بر سفره آقا اباعبدالله علیه السلام و بهره‌مندی از برکات معنوی برنامه‌های مختلف این ایام نورانی با پیشینه‌ای به بلندای تاریخ در یزد حسینیه ایران و مناطق مختلف حوزه انتخابیه، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن دعوت به عمل می‌آید./

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا