استان ها بر اساس نقشه راه توسعه گام بر نمی دارند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صالح جوکار عصر چهارشنبه در دیدار اعضای کمیسیون داخلی مجلس با استاندار گیلان با بیان اینکه برای هر استانی یک نقشه راهی تعبیه شده که به آن عمل نمی‌شود و مدیران بر اساس امیال خود فعالیت دارند، گفت: باید با توجه به ظرفیت‌های هر استان فعالیت کنیم به طور مثال کشاورزی و گردشگری جایگاه ویژه‌ای در گیلان دارد که باید به آن توجه شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه نیازمند مدیریت یکپارچه شهری هستیم، عنوان کرد: در حال حاضر در شهرها و روستاهای ما متولی مشخصی وجود ندارد و دستگاه‌های مختلف نیز با هم موازی کاری دارند و در اکثر مواقع نیز هماهنگ نیستند.

وی افزود: استان گیلان بیشتر از هر چیزی درگیر عدم مشخص بودن متولی در امور مختلف است به طور مثال لایروبی رودخانه‌ها وظیفه آب منطقه‌ای بوده و اگر محیط زیست مانع این کار شود کارهای مربوط به این امر روی زمین می‌ماند.

نماینده مردم یزد در مجلس مهمترین موضوع در بحث پسماند را بازیافت دانست و تصریح کرد: وضعیت فعلی بازیافت زباله تر و خشک مناسب نیست و اگر شهرداری توانایی انجام این کار را ندارد باید آن را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی با اشاره به زمین‌های فاقد سند مالکیت، اظهار کرد: در حال حاضر قانونی در این خصوص در مجلس تصویب شده اما اگر این قانون ایراد دارد و نمی‌تواند مشکلات مربوط به موضوع را حل کند باید اصلاحیه نسبت به آن داده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا