برخی سخت گیری‌ها سبب دوری مردم از محلات قدیمی شهر شده است

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم؛ رئیس مجمع نمایندگان استان یزد بنیان کار میراث را حفظ میراث مردم دانست و اظهار داشت: بدون شک یکی از راه های حفظ سازه های میراثی، همراه کردن مردم است و تا آنها در میدان نباشند میراث آنچنان که مطلوب ما می باشد، حفظ نخواهد شد که در این زمینه مشوق هایی نیز باید در نظر گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه مردمی سازی میراث کار بسیار خوبی است، افزود: مردم باید تشویق شوند که برای حفظ و نگهداری میراث و بهره گیری از آن ورود پیدا کنند و اگر غیر از این باشد، امکان پذیر نخواهد بود. برای حضور و دلگرمی مردم جهت بازگشت به محلات قدیمی شهر باید آنها را دلگرم کنیم که متاسفانه یکسری سخت گیری هایی می شود که دلزدگی برای مردم ایجاد کرده و سبب شده تا بعضا این محلات را رها کنند.

نماینده مردم خاطرنشان کرد: بدون تردید جهت دست یابی به اقتصاد گردشگری و رونق آن باید مردم را تشویق به سرمایه گذاری در بحث گردشگری کنیم؛ در حال حاضر مردم به جای سرمایه گذاری ترجیح می دهند پول های مازاد خود را در بانک ها قرار دهند زیرا از سود ماهیانه آن آسوده خاطر هستند، اگر میراث فرهنگی راهکاری را برای این موضوع ارائه کند که مردم خیالشان از بازگشت سرمایه‌هایشان آسوده شود، حتما اقدام به سرمایه گذاری خواهند کرد.

جوکار در پایان تاکید کرد: گردشگری یکی از صنایع پاک و بدون آلاینده است که می تواند اقتصاد استان را دچار تحول کند، البته رعایت چارچوبهای فرهنگی و عرف جامعه از ضروریات اساسی است .جهت دستیابی به هدف نهایی دراین صنعت هر گونه همکاری لازم باشد، همراه خواهیم بود و حمایت خواهیم کرد تا به نتیجه برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا