دریافت وجه کامل خودرو پیش از قرعه‌کشی توسط خودروسازان غیرشرعی و غیرقانونی است/ مجلس در این خصوص از وزیرصمت مطالبه خواهد کرد

رییس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس در گفتگو باروزپلاس نسبت به دریافت کامل وجهه خودرو قبل از قرعه کشی توسط شرکت های خودرو ساز ایران خودرو و سایپا واکنش نشان داد و گفت: این روند به ضرر مردم است و باید وزیر پاسخگو باشد.

دکتر محمد صالح جوکار گفت: اگر قرار است قرعه کشی خودرو انجام شود نباید وجهی از مردم دریافت کنند. بلکه باید قرعه کشی صورت بگیرد و بعد از آن هر کسی اسمش درآمد پول را واریز کند‌. این موضوع طبیعتا عادلانه است . اما اینکه قبل قرعه کشی پول بگیرند منطقی نیست چرا که این پول صاحب دارد. سوال اینجاست که اصلا چه کسی از خواب این پول استفاده می کند؟این نه تنها قابل قبول نیست بلکه شرعی و قانونی هم نیست.

وی افزود: تقاضا زیاد است و عرضه کم نهایتا بخشی از این پول در حسابها رسوب پیدا میکند ضمن اینکه مردم هم برای تامین این پول به زحمت میفتند.

جوکار خاطر نشان کرد: با این تصمیم گیری  طبقه متوسط جامعه متضرر می شود.

وی افزود: این موضوع باید توسط وزارت صمت اصلاح شود. نباید برای قرعه کشی از مردم وجهی گرفته شود.در این میان فقط پولداران جامعه سود میبرند که به نحوی در قرعه کشی ها شرکت می کنند.  ممکن است فرد طلا و سرمایه ش را برای تامین وجهه قبل قرعه‌کشی فروخته باشد و بعد قرعه‌کشی هم اسمش در نیاید. فروخت دارایی با توجه به تورم بازار موجب ضرر مردم می شود.

جوکار خاطرنشان کرد: مجلس حتما نسبت به این موضوع ورود می کند و از وزیر سوال میکنیم تا برای پاسخ حاضر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا