طرح تحقیق و تفحص از سازمان استخدامی به مجلس ارائه شد

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمدصالح جوکار در حاشیه نشست با جمعی از جوانان یزد اظهار داشت: متاسفانه از سال گذشته تاکنون یک سری استخدام‌هایی در حال صورت گرفتن است که خلاف قاعده و قانون است.

نماینده مردم یزد، اشکذر،بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بعضی از افرادی که سرستادهای انتخاباتی گذشته مسئولان و متعلق به جریان سیاسی خاص بودند در حال استخدام شدن هستند تصریح کرد: این افراد با عناوین خاص خودشان در حال به کارگیری هستند با وجودی که این استخدام‌ها خلاف قانون است.

وی تصریح کرد: تبدیل وضعیت‌هایی هم که در حال انجام است متاسفانه بر اساس عدالت نیست به عنوان مثال یک دستگاهی 5 نیرو را تبدیل وضعیت کرده در صورتی که اصلا صلاحیت و شرایط لازم را نداشتند و این سهیمه حق افراد دیگری بوده که حقشان ضایع شده و به این افراد داده شده است.

جوکار گفت: بیشتر بحث ویژه خواری، رانت خواری و مواردی از این قبیل در این استخدام‌ها و تغییر وضعیت‌ها مطرح است گفت: طرح تحقیق و تفحص از سازمان امور استخدامی کشور را به همین دلیل به مجلس شورای اسلامی ارائه دادم تا با بررسی لازم، حقوق جوانانی که درخواست استخدام داشتند ولی متاسفانه افرادی بدون آزمون و مصاحبه استخدام جای آنها را گرفتند پس گرفته شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه مسئولان به رویه استخدام‌ها تاکید کرد و گفت: به هیچ عنوان قابل قبول نیست که اشخاصی به دلیل رانت سیاسی و یا چنین مواردی بدون داشتن هیچ گونه صلاحیتی مشغول به کار شوند و حق افراد شایسته ضایع شود. /

پایان پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا