طرح تقسیمات کشوری در آینده نزدیک به صحن مجلس می آید

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به هشدار اخیر رئیس مرکز پژوهش های کشور در زمینه تقسیمات کشوری، توضیح داد: بحث تقسیمات کشوری در سطح بخش و شهرستان با استانی متفاوت است.آنچه که در دستورکار کمیسیون داریم تقسیمات در سطح استان ها است، به این نحوه که اگر باید استانی به دو یا سه استان شود این اقدام براساس نظر کارشناسی و شاخص ها صورت گیرد.

وی با بیان اینکه طرح تقسیمات کشوری در آینده نزدیک به صحن مجلس می آید، ادامه داد: کاری که دولت های گذشته و دولت دوازدهم انجام داده‌اند در سطح بخش و روستا بوده و ارتباطی با کار بزرگ در سطح استان ندارد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در برخی استان ها به دلیل داشتن پهنه سرزمینی بزرگ، مسائلی ایجاد شده و برخی استان ها جمعیت بالایی دارند. همچنین تراکم و پراکندگی جمعیت در برخی مناطق به گونه ای است که برای حل مشکلات، احتیاج به تقسیمات کشوری در سطح استانی داریم.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: طرح تقسیم استان ها را در کمیسیون دنبال می کنیم و به تقسیمات کوچکتر از استان ورود نمی کنیم. تقسیمات در حوزه کوچکتر از استان در حوزه وظایف دولت و وزارت کشور است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا