آمریکایی‌ها در تنگنای نظامی، سیاسی و دفاعی در منطقه قرار گرفته‌اند

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تحرکات اخیر آمریکایی ها در خلیج فارس، گفت: امروز منطقه غرب آسیا امروز در حوزه خلیج فارس به شدت مورد ناامنی از سوی آمریکایی ها قرار گرفته است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تشدید این ناامنی ها به دلیل تنگنایی ست که آمریکایی ها در آن گیر افتاده اند، یادآور شد: از سویی هدف های آمریکایی مستمرا مورد حمله جبهه مقاومت قرار می گیرد و از سوی دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نیز به دنبال افزایش سطح روابط با ایران هستند.

وی در ادامه تنگنای آمریکایی ها در سه حوزه نظامی، سیاسی و دفاعی دانست و افزود: آنها برای خروج از این تنگنا هر کاری می کنند و امروز حاضر شده اند چندین هزار کیلومتر از خاک خود دور شده و به خلیج فارس بیایند تا امنیتی که ادعای آن را دارند، تأمین کنند اما صرفا به دنبال تأمین منافع خود بوده که بخشی از آن تأمین امنیت رژیم صهیونیستی و یا تأمین امنیت عبور نفتکش ها است.

جوکار ادامه داد: جمهوری اسلامی همواره در داخل آب های خود حرکت کرده و از قوانین بین المللی تخطی نکرده است اما آمریکایی ها می خواهند به آب های ما نیز ورود کنند و این اجازه بعضا از سوی برخی از کشورها به آنها داده می شود اما جمهوری اسلامی این اجازه را به آنها نمی دهد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه آمریکایی ها قصد دارند با ایجاد تنش، منافع خود را تأمین کنند، خاطرنشان ساخت: یکی از این منافع درآمد اقتصادی است که از کشورهای عربی به اسم تأمین امنیت آب های خلیج فارس می گیرند.

به گزارش خانه ملت، روابط عمومی نیروی دریایی سپاه، در اطلاعیه‌ای ادعای اخیر سخنگوی وزارت دفاع آمریکا پیرامون نزدیکی شناورهای نیروی دریایی سپاه به شناورهای دریایی این کشور در تنگه هرمز را نادرست و فرار رو به جلو دانست و تاکید کرد که بهتر است آمریکایی ها از رفتار غیرحرفه‌ای پرهیز و با تمکین از قوانین و مقررات دریانوردی، امنیت خلیج فارس را به مخاطره نیندازند./

پایان پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا