ائتلاف‌های عبری و عربی نمی‌تواند ضامن امنیت رژیم صهیونیستی باشد

دکتر محمدصالح جوکار،‌ نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی در خصوص سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان،‌ به خبرنگار فارس از یزد اظهار کرد: هدف سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان،‌ عادی‌سازی روابط کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی است که هیچ وقت محقق نمی‌شود.

وی با بیان این‌که عربستان در حقیقت منبعی برای تأمین مالی جنایات استکبار جهانی است،‌ افزود: تأمین امنیت رژیم صهیونیستی مهمترین هدف آمریکا در اعتلاف عبری و عربی است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی نادیده گرفتن حقوق مردم فلسطین از دیگر اهداف اسکتبار جهانی برای ایجاد اعتلاف عربی است، گفت:‌ نکته‌ای که وجود دارد این است که اعتلاف‌های عربی تاکنون هیچ گونه ارزش و کارکردی نداشته است.

جوکار با اشاره به اهمیت شکست اعتلاف عبری و عربی غربی در یمن، تصریح کرد:‌ امروز شاهد این موضوع هستیم که خوشبختانه این اعتلاف‌ها هیچگونه پیشرفتی نداشته و ندارد.

وی شکست اعتلاف استکباری در لبنان را از دیگر نمونه‌های ناکارآمدی این تفکر علیه ارزش های اسلامی دانست و بیان کرد:‌ استکبار جهانی قصد داشت با ایجاد اعتلاف در لبنان نسبت به ناامن سازی منطقه و دور کردن جبهه مقاومت از سوریه اقدام کند که ناکام ماند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با بیان این‌که ده‌ها سال تلاش آمریکایی‌ها و غرب در سطح منطقه غرب آسیا بی نتیجه مانده است، تأکید کرد: اعتلاف عربی و عبری که با نوکری آمریکا در حال انجام است هیچ ارزشی ندارد و کارکردش در حوزه تأمین امنیت رژیم صهیونیستی به جایی نخواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا