اجرای دقیق صدوق‌های مکانیزه فروشگاهی مشکلات مربوط به مالیات را رفع می‌کند

محمدصالح جوکار بعد از ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات بازار قدیم یزد که با حضور مدیران دستگاه‌های مربوطه از جمله شهرداری، دستگاه‌های مالیاتی، میراث فرهنگی برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از مباحث مطرح شده از سوی بازاریان مربوط به مشکلات در حوزه مالیات است اظهار داشت: در صورتی که ما صندوق‌های مکانیزه را در اصناف داشتیم بسیاری از مشکلات برطرف می‌شد.

وی با بیان اینکه قانون مربوط به این حوزه چندین سال است به تصویب رسیده ولی اجرایی نشده عنوان کرد: در بسیاری از کشورهای پیشرفته تمام مسائل مالی کاملا شفاف است و به همین دلیل مشکلی در حوزه مالیات ندارند.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این بخش باید راهکاری در مورد ماده 181 ارائه شود تا مشکلی برای صنوف و اشخاص پیش نیاید و در عین حال مسائل مربوطه برطرف شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی از دستگاه مالیاتی خواست در اجرای قوانین به گونه‌ای عمل کند که به اصناف فشار نابجا وارد نشود.

جوکار ادامه داد: در ارتباط با مشکلاتی که پارکینگ نزدیک این بازار در حوزه میراث فرهنگی و شهرداری دارد، دستگاه‌های مربوطه در زمان یک هفته بررسی لازم را انجام داده و اقدام به اعلام نظر برای تصمیم‌گیری نهایی انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گرفتن این بازار در بافت تاریخی یزد باید هم به گونه‌ای عمل کنیم که مشکلی در حوزه قوانین میراث فرهنگی و گردشگری پیش نیاید و هم به گونه‌ای عمل کنیم که برای بازاریان و ساکنان منطقه هم سنگ‌اندازی صورت نگیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد به مصوبات انجام شده در این نشست اشاره کرد و خواستار ارسال صورت جلسه نشست توسط فرمانداری به تمامی دستگاه‌های مربوطه و اهتمام ویژه دستگاه‌ها به اجرای دقیق این مصوبات شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا