اراده‌ای برای ایجاد شبکه ملی اطلاعات وجود ندارد

به گزارش ایرنا، محمدصالح جوکار روز شنبه در جلسه‌ای با حضور جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی و نظارتی و اساتید دانشگاه با موضوع مدیریت فضای مجازی افزود: مدیریت نکردن مناسب فضای مجازی امروزه به یکی از چالش‌های جدی برای بسیاری از کشورها تبدیل شده و ایجاد شبکه ملی اطلاعات از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار برای کنترل فضای مجازی در دنیاست.

وی با اشاره به دغدغه مقام‌معظم رهبری در خصوص مدیریت و ساماندهی فضای مجازی در کشور ادامه داد: آن طور که باید برای مدیریت فضای مجازی زیرساخت مناسب ایجاد نشده و به رغم اینکه تاکنون هزینه‌های زیادی برای شبکه سازی و ایجاد فیبر نوری متعدد انجام شده هنوز نتوانستیم آن طور که باید این مهم را مدیریت کنیم.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که چرا بعد از انجام هزینه‌های فراوان در حوزه فضای مجازی هنوز سرورهای فضای مجازی ایران در اختیار کشورهای خارجی است اظهار کرد: به نظر می‌رسد تاکنون هیچ اراده‌ای برای ایجاد شبکه ملی اطلاعات در ایران وجود نداشته و همین امر شرایط لازم برای جولان سودجویان در این عرصه را فراهم کرده است.

جوکار، عدم حضور به موقع نیروهای ارزشی برای مدیریت و تولید محتوای لازم ویژه فضای مجازی را از دیگر چالش‌های موجود در این حوزه دانست و بیان کرد: تدوین طرح مدیریت و ساماندهی فضای مجازی متناسب با قوانین و زیرساخت‌های موجود لازم و ضروری است.

وی، خارجی بودن سرورهای فضای مجازی ایران را تهدیدی جدی برای توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اجتماعی عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به فراوانی کاربران و گستردگی محتوای فضای مجازی این مهم نقش تأثیرگذاری در نهادینه‌سازی توسعه فرهنگی عمومی متناسب با ارزش‌های دینی و انقلابی ایفا می‌کند.

این نماینده مجلس، راه‌اندازی یک سری کمپین‌های ضد انقلاب اسلامی را از جمله توطئه‌های شوم استکبار جهانی در فضای مجازی عنوان کرد و گفت: مشخص نبودن متولی خاص برای مدیریت فضای مجازی از جمله چالش‌های جدی این حوزه در کشور است.

در این جلسه برخی از مسوولان و اساتید دانشگاه به طرح دیدگاه‌های خود در خصوص اهمیت ایجاد شبکه ملی اطلاعات و رسیدگی به فضای مجازی پرداختند.

گزارش دیگری از دفتر این نماینده حاکیست جوکار در دیدار با جانبازان و ایثارگران دوران هشت سال دفاع مقدس از ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف برای جانبازان خبر داد و گفت: پیگیری‌های بودجه اضافی برای حفظ و نگهداری آسایشگاه جانبازان در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: جانبازان ایران اسلامی هرچه داشتند برای این خاک گذاشتند و امروز لازم است خدمات خوب و شایسته‌ای در حوزه درمان و مسکن به آنها ارائه شود و مرکز آسایشگاه جانبازان از نظر دستگاهی وضعیت مشخصی ندارد این موضوع از بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری می‌شود.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت حقوق و مزایای نیروهای مرکز مشخص نیست اظهار کرد: جانبازان از مسائل اجتماعی و سیاسی و همچنین گرانی‌ها گلایه‌مند هستند و باید مطالبات جدی رسیدگی شود.

جوکار افزود: فراکسیون ایثارگران در مجلس شورای اسلامی شکل گرفته و اقدامات خوبی در خصوص معوقات خانواده شهدا و ایثارگران انجام شده است.

استان یزد ۱۰ هزار جانباز دارد که از این تعداد ۱۷۰ نفر بالای ۷۰ درصد جانبازی دارند.

این استان سه هزار و ۸۵۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است .

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا