ارتباط رئیس‌جمهور با مردم موجب بازسازی سرمایه اجتماعی می‌شود

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری حجت‌الاسلام رئیسی به نکات بسیار مهمی اشاره کردند، گفت: با توجه به شعار آقای رئیسی در انتخابات مبنی بر تشکیل «دولت مردمی»، رهبر انقلاب خطاب به وی فرمودند که همواره ارتباط با مردم را داشته باشید.

وی افزود: دولت سیزدهم هم‌اکنون به‌ خوبی به این توصیه مقام معظم رهبری عمل می‌کند، حجت‌الاسلام رئیسی در زمانی که در قوه قضائیه هم بود، روحیه مردمی داشت و در جایگاه ریاست‌جمهوری هم وی در روزهای تعطیل هم همراه با وزرا به استان‌ها سفر کرده و ضمن حل مشکلات و بازدید از مراکز مهم به دیدار مردم محلی می‌رود.

رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس با بیان اینکه در دولت قبل به بهانه کرونا این سفرها انجام نمی‌شد و دولت‌مردان سابق از اتاق‌های شیشه‌ای‌شان خارج نمی‌شدند، تصریح کرد: به همین دلیل مردم احساس می‌کردند دولت قبل از آن‌ها نیست، اما وقتی هم‌اکنون ملت می‌بینند که دولت جدید اراده به اصلاح امور دارد و می‌خواهد کاری برای آن‌ها انجام دهد، آرامش پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: آرامش به وجود آمده در جامعه به دلیل ارتباط خوب دولت سیزدهم با مردم، بر آینده کشور تأثیرگذار است و قطعاً می‌تواند سرمایه اجتماعی که در گذشته نابود شده بود را بازسازی ‌کند.

جوکار در پایان اظهار کرد: یکی از اقدامات خوبی که دولت سیزدهم آغاز کرده، حضور در میان مردم است که امیدوار هستیم این مسئله مهم در سال‌ها و دوره‌های آینده هم حفظ شود.

انتهای پیام/

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا