استراتژی گردشگری ایمن در ایام کرونا تدوین شود

محمدصالح جوکار در گفت و گو با خبرنگار فارس از یزد، با اشاره به ضرورت تدوین برنامه های منسجم به منظور جلوگیری از شیوع کرونا و حمایت از فعالیت صنوف مختلف به ویژه حوزه گردشگری، اظهار کرد: متأسفانه از ابتدای شیوع این ویروس منحوس بحث گردشگری شهر میراث جهانی یزد با چالش‌های مختلف روبرو شده که باید بجای تعطیلی برای مدیریت این مهم برنامه‌ریزی جدی انجام شود.

وی با بیان این‌که زندگی باید جریان داشته باشد و پیشگیری از شیوع کرونا باید در اولویت اجرایی قرار گیرد، افزود: کرونا بیش از یک سال است که میهمان ناخوانده مردم دنیا شده و ما باید برای سازگاری با این ویروس نظام گردشگری متناسب با کرونا را تدوین و اجرایی کنیم.

دبیر فراکسیون گردشگری مجلس‌ شورای اسلامی در ادامه با بیان این‌که صنعت گردشگری ایران از جمله صنایع نوپا و حائز اهمیت است، گفت: با توجه به اینکه شیوع کرونا ممکن است ادامه پیدا کند از یک سو نباید باعث نگرانی مردم شده و موجب شود زنجیر انتقال شیوع توسعه پیدا کند و از سوی دیگر باید به گونه‌ای رفتار کنیم تا با اجرای پروتکلها و سازوکارهای مناسب صاحبان این صنعت کمتر ضرر کنند.

جوکار بر ضرورت برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات صنعت گردشگری تاکید و تصریح کرد: با وجودی این‌که دولت بخشی از این ضرر و زیان‌ها را جبران کرد اما بسیاری از خسارت‌هایی که به مشاغل مختلف وارد شد هنوز جبران نشده است.

وی در پایان گفت: قابل قبول نیست برای مقابله با این ویروس منحوس کسب و کارها و زندگی را تعطیل کنیم، زندگی باید جریان داشته باشد و مقابله با این بیماری باید در صدر کارمان قرار گیرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا