اعضای هیات رئیسه هیات تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری مشخص شد

محمدصالح جوکار درخصوص جلسه امروز (یکشنبه 10 بهمن ماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اظهار داشت: در این جلسه پیشنهادات نمایندگان بر طرح شور دوم نحوه تشکیل و فعالیتهای تشکل های صنفی و تخصصی با حضور کارشناسانی از مرکز پژوهش ها، وزارت کشور، نیروی انتظامی و سایر بخش های مرتبط مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی افزود: این پیشنهادات درخصوص شرایط صدور مجوز برای تشکیل های صنفی و همچنین شرایط صاحبان تشکل ها بود. همچنین بخشی از پیشنهادات نمایندگان درخصوص شرایط افراد متقاضی درخواست مجوز تشکیل فعالیت تشکل های صنفی و تخصصی به کمیسیون ارائه شده بود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس یازدهم ادامه داد: تعیین حداقل تعداد اعضای لازم برای اخذ پروانه فعالیت جهت تشکل های ملی و همچنین شورای صدور مجوز در سطح ملی و استانی با پیشنهادات نمایندگان اصلاح شد.

نماینده مردم یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بخشی دیگر از این جلسه اعضای هیات رئیسه طرح تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری در دوره های یازدهم و دوازدهم تعیین شد و بر این اساس آقای آصفری به عنوان رئیس و آقای فرخی میکال به عنوان نایب رئیس اول و خانم مقصودی به عنوان نایب رئیس دوم انتخاب شدند. همچنین آقای ارکانی به عنوان دبیر هیات تحقیق و تفحص انتخاب شدند که پس از صدور حکم این افراد توسط رئیس مجلس، کار تحقیق و تفحص مذکور آغاز خواهد شد./

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا