امنیت خواسته اصلی ساکنان بافت تاریخی یزد است

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدصالح جوکار در نشست شورای توسعه گردشگری استان یزد اظهار داشت: تشکیل این شورا در راستای توجه بیشتر به بحث گردشگری بسیار خوب است.

نماینده مردم یزد، اشکذر،بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان یزد ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی در حوزه گردشگری دارد و تا سال 98 و پیش از کرونا ما هم در حوزه سرمایه گذاری و هم در فعالیت‌های عمرانی مرتبط با حوزه گردشگری سیر صعودی داشتیم اما پس از آن سیر نزولی به خود گرفته است.

جوکار افزود: بدنه گردشگری ما در شرایط فعلی با ضعف بسیار زیادی روبرو شده و رفع این موضوع به وسیله حمایت و کمک از فعالان گردشگری امکان‌پذیر است.

دبیر فراکسیون گردشگری استان یزد با تاکید بر اینکه حمایت از صنعت گردشگری الان اهمیت بسیار بالایی برخوردار است خاطرنشان کرد: موضوع بسیار مهمی که الان داریم این است که در الفاظ و استناد نباید معطل بمانیم چرا که ما یک روپوشی درست کردیم و هیچ زمانی حاضر نیستیم درون آن را درست کنیم.

وی افزود: ما به راحتی شهر یزد را شهر جهانی می‌دانیم اما آیا واقعا استانداردهای شهر میراث جهانی در یزد وجود دارد؟ قطعا این چنین نیست و مردمی که در بافت تاریخی یزد دارند حتی احساس امنیت هم نمی‌کنند.

رئیس مجمع نمایندگان یزد، متولیان بوم‌گردی‌های استان یزد را غیریزدی دانست و عنوان کرد: این اصلا معنی ندارد که بافت تاریخی یزد الان در دست غیریزدی‌ها باشد و شهروندان خودمان سهمی در این مدیریت ندارند؛ موضوعی که الان مردم بافت تاریخی نسبت به آن گلایه‌های بسیاری دارند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر بخواهیم توسعه گردشگری داشته باشیم در حقیقت باید ایمن‌سازی در این حوزه را جدی بگیریم.

وی تصریح کرد: صنعت گردشگری هم تولید ثورت بسیار بالایی دارد و هم ایجاد اشتغال آن به حدی است که می‌تواند بسیاری از مشکلات بیکاری در کشور را برطرف کند.

جوکار خاطرنشان کرد: اگر دست به دست همدیگر بدهیم و با روحیه جهادی در این موضوع ورود کنیم شاید راهی به جایی ببریم اما اینکه یک تنها یک شورا داشته باشیم و بخواهیم فقط در مورد آن حرف بزنیم قطعا به هیچ جایی نمی‌رسیم./

پایان پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا