انتقاد دکتر جوکار از راه اندازی برخی صنایع بدون دریافت مجوز در استان/ مسئولی که نتواند از اساس نامه سازمان خود دفاع کند، باید استعفا دهد

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی، دکتر محمد صالح جوکار نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس ظهر امروز در نماز جمعه شهرستان اشکذر ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) با اشاره به حوادث اخیر کشور، گفت: در اغتشاشات اخیر راهبرد اصلی آمریکایی ها مبتنی بر انحراف افکار عمومی نسبت به واقعیت ها و حقایق جامعه بود. دشمن دنبال این است که با فریبکاری، تردید در کارآمدی نظام بوجود آورد و بعد از آن مولفه های اساسی که نظام اسلامی بنابر آن ایجاد شده، زیر سوال ببرد.

وی عنوان کرد: دشمن با استفاده از رسانه روایت های مختلف را شکل دهی و دروغ پردازی کرد تا اذهان را دچار انحراف کند که متاسفانه برخی هم فریب این مباحث را خوردند.

جوکار ادامه داد: دشمن 400 روایت را طی 24 ساعت با استفاده از مطالب دروغ در خصوص جریانات داخل کشور در جهت انحراف مردم در رسانه هایشان مطرح کرد تا بتواند با جذب افراد، اهداف و توطئه های شوم خود را پیاده سازی کند.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس هدف دشمن از حمایت از اغتشاشگران را پذیرش جمهوری اسلامی نسبت به خواسته های غربی ها بیان کرد و اظهار داشت: ساختار نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر احکام و فقه اسلامی بوده و همین مسئله سبب به چالش کشیده شدن فرهنگ لیبرال دموکراسی شده و بهمین دلیل می خواهند جمهوری اسلامی را با مشکل مواجه سازند.

وی با بیان اینکه در کشور ما مشکلات اقتصادی و معیشتی وجود دارد، افزود: بسیاری از این مشکلات در پی تحریم های ظالمانه آمریکایی ها علیه جمهوری اسلامی است اما ایران اسلامی به واسطه پشتوانه مردمی توانسته در مقابل دشمن ایستادگی و در طول بیش از 40 سال گذشته در عرصه های مختلف پیشرفت کند.

جوکار خاطرنشان کرد: پیشرفت های ایران اسلامی علی رغم تحریم بودن باعث شده که آمریکایی ها به دنبال ضربه به نظام اسلامی باشند ولی بازهم شکست خواهند خورد که نمونه آن را می توان 9 دی سال 88 بیان کرد که با هوشیاری ملت شریف ایران دشمن با شکستی دیگر مواجه شد.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس گفت: اگر امروز تابع ولایت فقیه باشیم و در این مسیر به حق گام برداریم قطعا به جایگاه تمدن سازی بزرگ اسلامی دست خواهیم یافت.

روحیه جهادی لازمه رفع مشکلات کشور
وی با تاکید بر اینکه روحیه جهادی لازمه رفع مشکلات امروز کشور است، خاطرنشان کرد: روحیه جهادی ابتدا برای مدیران و مسئولان کشور و سپس برای مردم بسیار نیاز است تا بتوانیم از بحران های پیشرو عبور کنیم.

توسعه استان از گذشته در مسیر اشتباهی قرار گرفت
جوکار در ادامه با اشاره به مشکلات پیرامون شهرستان اشکذر، گفت: مهندسی مسیر برای توسعه استان خوب نبود و اگر امروز هزاران تن مواد آلاینده بر سر ما فرو می ریزد ناشی از عملکرد گذشته خودمان است.

وی با تاکید بر اینکه مسیر توسعه استان یزد در آینده باید تغییر کند، اظهار داشت: برای هر شهرستان سند آمایش داریم که بر اساس آن باید عمل کنیم، عمل به قانون در خصوص راه اندازی صنایع باید ملاک مسئولان باشد. در جایی که صنایع آلاینده نباید برپا شود باید از متولی آن که محیط زیست است استعلام صورت گیرد و تعیین تکلیف باید از سوی این سازمان باشد.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با بیان اینکه خواسته به‌حق مردم باید انجام شود، افزود: متاسفانه برخی بدون مجوز و با داشتن پول و زور برخی صنایع را راه اندازی کردند در صورتی که از ابتدا باید مجوزها و مسیر قانونی برای ایجاد صنایع طی شود نه اینکه ابتدا ساختمان سازی کنند و سپس به دنبال مسیرهای بعدی باشند.

وی گفت: اگر قرار بر سرمایه گذاری در شهرستان اشکذر باشد باید صنایع پیشرفته و بدون آلاینده مد نظر قرار گیرد و فارغ التحصیلان دانشگاهی به جای کارگران ساده مشغول به کار شوند.

مسئولی که نتواند اساس نامه سازمان خود را حفظ کند، باید استعفا دهد
جوکار با تاکید بر اینکه مدیران نباید تحت فشار شخص یا گروه قرار گیرند، عنوان کرد: اعلام کردیم صنایعی که مجوز نگرفتند و ساختمان سازی کردند محیط زیست کارشناسی عمل کند و حتی تحت فشار نباید قرار گیرد زیرا این امر اصلا معنا ندارد و مدیری که نتواند اساس نامه سازمان خود را حفظ کند، مدیر نیست باید برود و استعفا دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا