انتقاد دکتر محمد صالح جوکار از بی‌تدبیری در اجرای «طرح فجرانه کالابرگ»/ «کرامت مردم» در طرح‌های حمایتی لحاظ شود

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم در مجلس؛ دکتر محمد صالح جوکار، گفت: متأسفانه در اجرای برخی از طرح‌ها، شاهد بی‌تدبیری هستیم؛ طرح «کالابرگ فجرانه»، یکی از این طرح‌ها است که به بدترین شکل ممکن، در حال اجراست.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از عملیاتی شدن این طرح، شاهد گلایه‌مندی‌های به‌حق شهروندان، از اجرای آن هستیم؛ زیرا تعداد فروشگاه‌های مجری این طرح به نسبت متقاضیان، کم بوده و مردم بالاجبار برای دریافت آن، باید ساعت‌ها در صف، منتظر مانده و مجبور به خرید 743 هزار تومان، برای اعمال تخفیف ناچیز 220 هزار تومانی می‌شوند که این روش اجرا، روش منطقی و صحیحی نیست، در اجرای همه طرح‌های حمایتی، باید اصل حفظ «کرامت مردم» لحاظ شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر، به دلیل اطلاع‌رسانی ضعیف نهادهای مجری این طرح، بسیاری از مردم برای دریافت این کالابرگ، سردرگم شده‌اند؛ چون شایعه شده که با دریافت این کالابرگ، یارانه خانوار قطع شده و یا مشکلات دیگری برای افراد به‌وجود خواهد آمد! مجری این طرح، باید در ابتدا با اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف، مردم را نسبت به اهداف و نحوه اجرای این کالابرگ آگاه می‌کرد تا چنین ضعفی در اجرا مشاهده نشود.

دکتر محمد صالح جوکار ضمن انتقاد نسبت به حذف یارانه برخی از خانوارها، گفت: بعضی افراد، برای حل مشکلات زندگی خود، اقدام به دریافت تسهیلات بانکی کرده، ولی در زمان «آزمون وسع» و «سنجش میزان دارایی‌ها»، این وجه در حساب شخصی آنها وجود داشته، لذا همین موضوع سبب حذف یارانه فرد شده؛ در حالی‌که قائدتآ چون این مبلغ، تسهیلات بانکی بوده، دارایی مازاد فرد محسوب نمی‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا