اینترنت ارزان در اختیار مردم قرار گیرد

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه پارلمانی ایرنا درباره بسته اینترنتی چهارماهه و دائمی رایگان به سه دهک پایین جامعه گفت: زیرساخت‌های استفاده از اینترنت باید برای همه افراد فراهم شود تا همه بتوانند از مزایای فضای مجازی استفاده کنند.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه اینترنت ارزان قیمت باید در اختیار مردم قرار گیرد، افزود: البته افرادی که بخواهند بیشتر اینترنت استفاده کنند باید هزینه بیشتری هم پرداخت کنند.  نکته‌ای که وجود دارد این است که اگر دولت در موضوع اینترنت بسته‌هایی را به‌صورت تشویقی و به شکل یارانه برای مردم در نظر بگیرد، اقدام مثبت و خوبی است.

جوکار عنوان کرد: با توجه به اینکه مردم هنوز انتقادات جدی نسبت به بحث توزیع یارانه‌ها دارند این دهک‌ها باید نسبت به دلایل قطع یارانه‌شان توجیه شوند و یا اینکه اینترنت همگانی برای همه مردم البته غیر از دهک بالای جامعه که نیازی به این یارانه ندارند،  در نظر گرفته شود.

وی درباره توجه دولت سیزدهم نسبت به موضوع قطعی برق گفت: البته اینطور نیست که امسال قطعی برق نداشته باشیم بلکه قطعی برق خانگی نداریم اما برای صنایع مهم مانند فولاد و سیمان قطعی برق داریم به‌طوری که با کمبود سیمان در بازار مواجه شده‌ایم که این موضوع به تولید آسیب می‌رساند.

اقدام دولت در جلوگیری از قطعی برق اقدامی خوب و مثبت است

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی افزود: بهترین اقدام این است که دولت با اختصاص یارانه، این بخش را پشتیبانی کند و شرکت‌هایی که بیشترین مصرف برق را دارند خودشان بتوانند نیروگاه داشته باشند و تولید برق کنند و از این جهت خودکفا شوند و بهتر است دولت بیشتر برای جلوگیری از قطعی برق مصارف خانگی، اصناف و بخش تجاری اقدام کند.

جوکار، اقدام دولت در جلوگیری از قطعی برق را اقدامی خوب و مثبت ارزیابی کرد و گفت: امسال با توجه به گرمای طافت‌فرسای هوا قطعی برق خانگی نداشتیم که این مساله از اقدامات خوب و مثبت دولت بود.

وی افزود: یکی از اقدامات مهم دولت آیت‌الله رئیسی توجه به کشورهای منطقه و پیمان‌های منطقه‌ای است.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی افزود: ارتباطات اقتصادی با کشورهای منطقه در خنثی‌سازی تحریم‌ها اثرگذار است در ماه‌های گذشته دولت آیت‌الله رئیسی اقدامات بسیار خوبی را در این زمینه آغاز کرده و ادامه داده است.

جوکار اظهار داشت: عضویت در پیمان شانگهای و پیمان بریکس و ایجاد روابط اقتصادی با کشورهای حوزه خزر از اقدامات مهم دولت آیت‌الله رئیسی برای گسترش روابط با همسایگان است. گسترش روابط اقتصادی، تجاری، ترانزیتی و کسب درآمد در این بخش می‌تواند گشایش‌های اقتصادی لازم را در میان مدت برای ملت ایران به همراه داشته باشد.

وی گفت: ما می‌توانیم با توجه به شرایط جغرافیایی که در آن قرار داریم درآمدهای خوبی را از محل ترانزیت کسب کنیم که دولت آیت‌الله رئیسی توجه خوبی را به این بخش داشته است. گسترش روابط با کشورهای حوزه خزر به طور خاص می‌تواند ثمرات اقتصادی قابل توجهی برای ما به همراه داشته باشد که درآمدهای ترانزیتی یکی از آنهاست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا