بسیاری از مشکلات به دلیل عدم آموزش قوانین به مردم است

محمدصالح جوکار با اشاره به اینکه قانون مشمول زمان گذشته نمی‌شود اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که امروز ما با آن مواجه هستیم این است که قانون تصویب می‌کنیم ولی آموزشی در ارتباط با آن نداریم.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال همین قانون مبارزه با پولشویی را در کشور تصویب کردیم ولی هیچ گاه برای مردم تبیین یا روشن نکردیم که اگر تراکنش‌های مالی شما این مقدار است و به این صورت باشد، باید در ارتباط با آن پاسخ دهید.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش در ارتباط با حقوق مردم و دولت و نظام وظیفه سه قوه است گفت: متاسفانه این موضوع انجام نشده و شفاف‌سازی لازم در ارتباط با قوانین برای مردم به وجود نیامده است.

جوکار با تاکید بر اینکه اجرای قوانین نباید منجر به دلسرد شدن صنایع به ویژه در شرایط فعلی شود خاطرنشان کرد: قطعا اگر تمام مردم از همین قانون پولشویی به درستی اطلاع لازم را داشته باشند، اکثریت بالاتفاق آنها اقدام به این موضوع نمی‌کردند و هیچ مشکلی باری آنها به وجود نمی‌آمد.

وی با اشاره به درخواست‌هایی که در ارتباط با اصلاح قوانین صورت گرفته ادامه داد: در صورتی که درخواستی برای اصلاح قانون وجود دارد باید توجیهات لازم در ارتباط با آن نوشته شود و به صورت کامل در ارتباط با آن توضیح داده شود تا تمام نمایندگان با آن توضیحات توجیه شوند و در صورتی که واقعا نیاز به اصلاح وجود هست، اقدام شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شواری اسلامی با اشاره به اینکه بحث تفاوت نرخ ارز مشکلات جدی به وجود آورده و بعضا هم از زیر بار پرداخت آن فرار می‌کنند گفت: در حال حاضر بیش از 12میلیارد تفاوت نرخ ارز نیمایی وجود دارد که دولت تنها موفق به گرفتن دو هزار آن شده و مابقی که عمدتا دانه‌درشت‌ها هستند را نتوانستند بگیرند و موارد ریز را گرفته‌اند.

در ادامه این نشست، منوچهر اسدی مدیرکل مالیاتی استان یزد هم به بیان توضیحاتی در ارتباط با موارد مطرح شده و قانون مالیات پرداخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا