رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس:

بهترین راه برای حمایت از کارگران، اصلاح «قانون کار» است/ پیگیر لغو مصوبه «افزایش سن بازنشستگی» در مجلس آینده

دکتر محمد صالح جوکار در جمع نمایندگان کارگران در استان یزد، با تبریک فرارسیدن روز کار و کارگر، گفت: جامعه کارگران زحمتکش و شریف، نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند که باید در راستای رفع مشکلات آنها گام های اساسی برداشت.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس یکی از مشکلات کارگران را، نبود امنیت شغلی بیان کرد و افزود: اینکه کارگری در یک مجموعه با مدت قراردادی معین مشغول به کار شود و امنیت شغلی نداشته باشد، بدون شک در زندگی و کار او مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه حل مشکلات کارگران در سایه تفاهم و تعامل مسئولان کشور در بخش های مختلف، مرتفع خواهد شد، اضافه کرد: چند مورد از قوانین کار، مانند امنیت شغلی و قرارداد معین کار، نیازمند اصلاح است؛ زیرا با ایجاد امنیت شغلی برای کارگر، شاهد افزایش بهره‌وری و تولید خواهیم بود و موجب اطمینان‌بخشی کارفرمایان از تولید نیز خواهد شد.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس، با اشاره به اینکه جامعه کارگری استان یزد بسیار نجیب و سخت‌کوش هستند، ادامه داد: واژه «قناعت» که مطرح می شود، در جامعه کارگری و سبک زندگی آنها، به عینه قابل مشاهده است.

دکتر جوکار با بیان اینکه بهترین راه برای حمایت از کارگران، اصلاح «قانون کار» است، اظهار داشت: اگر این قانون (قانون کار) به درستی عملیاتی شده بود، نباید رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به امنیت شغلی کارگران دغدغه داشته باشند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تأکید کرد: برای ایجاد امنیت شغلی کارگران، قراردادهای موقت باید تبدیل به قراداد دائمی شود.

وی با اشاره به افزایش سن بازنشستگی، گفت: این طرح علی رغم مخالفت برخی از نمایندگان، به تصویب رسید؛ امید است در مجلس دوازدهم با ارائه طرح، و تصویب مجلس آن به حالت قبل بازگردانیده شود.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس، در ادامه بهترین راه مطالبه حق و حقوق کارگران را برگزاری جلسات رؤسای تشکل‌های کارگری با مسئولان استان است، افزود: همانگونه که نمایندگان مردم، پیگیر مشکلات مردم هستند، رؤسای تشکل‌های کارگری نیز چون با کسب آراء کارگران، منصوب شده اند، باید پیگیر مطالبات این قشر باشند.

دکتر جوکار اضافه کرد: روز کارگر، باید به گونه ای شایسته و با حضور کارگران، برای تجیل از مقام کارگر برگزار شود؛ نه اینکه بدون حضور آنها و تنها با حضور تعداد اندکی از کارگران و مسئولان استان باشد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، با بیان اینکه با شعار دادن، مشکلات کارگران حل نمی شود، اذعان داشت: نشست ها و جلساتی که برگزار می شود، باید در راستای ارائه راهکارها برای حل مشکلات کارگران باشد؛ فلذا با شعاری صحبت کردن، نمی توان این مسائل را حل کرد، بلکه تلاش باید در جهت رفع این مشکلات باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا