بودجه های ملی محلی برای ایجاد رانت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، محمدصالح جوکار در نشست مجمع نمایندگان یزد با مدیران بودجه استان با اشاره به اینکه در بودجه باید موضوع عدالت به صورت ویژه مدنظر قرار گیرد اظهار داشت: در بحث بودجه استان، توازن درآمد و هزینه باید بررسی دقیقی در ارتباط با وضعیت آن در طول 10 سال گذشته داشته باشیم.

وی تصریح کرد: به نظر من در طول 10 سال گذشته شکاف بین درآمد ها و هزینه های استان و جایگاه یزد افزایش پیدا کرده به صورتی که رتبه ما در واریز درآمدها کاهش و در اخذ هزینه ها افزایش پیدا کرده است.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مباحثی از جمله ریل، حمل و نقل، جاده و مسائلی از این قبیل مسائلی نیست که صرفا مربوط به استان یزد باشد بلکه در استان مورد استفاده شهروندان دیگر نقاط کشور هم قرار می گیرد.

جوکار ادامه داد: در ارتباط با جایگاه استان در بحث درآمدها باید به مباحثی از جمله درآمدهای بخش های مختلف از جمله معادن هم توجه شود و با احتساب این مباحث رتبه درآمدی استان یزد را مشخص کنند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور با تاکید بر اینکه بودجه های ملی محل رانت است گفت: این را قبلا هم به دولت اعلام کردم.

جوکار با تاکید بر اینکه بودجه ملی هیچ معنایی برای انجام پروژه های استانی ندارد عنوان کرد: راهکار رفع این رانت و فساد این است که بودجه ها به استانها تحویل شود و به این صورت هم محل و هم نوع هزینه کرد آن مشخص شود تا به این ترتیب رانت و فساد از بین رفته و نمایندگان مجلس هم بتوانند از ساز و کارهای قانونی خود به درستی استفاده کنند.

وی افزود: اگر بودجه به استان وارد شد و استاندار محور آن قرار گرفت و نظارت بر عهده وزیر و وزارتخانه سپرده شد می توان گفت ما در بودجه کشور اصلاح ساختاری داریم وگرنه چیزی که الان در ارتباط با ادغام ردیف ها بیان شد هیچ مشکلی از کشور رفع نمی کند.

نماینده مردم یزد و اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی به برنامه های دولت برای حذف یارانه های برخی محصولات و خدمات اشاره کرد و گفت: این اقدام قابل تقدیر است اما در صورتی که یارانه آن به سبد مصرفی خانوار آن هم به صورت کارت خرید و استفاده از خدمات وارد شود تا به صورت عادلانه مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

پایان پیام/449

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا