تقویت بوم گردی با خرید خانه های تاریخی/ ارائه تسهیلات به هتلداران

به گزارش برنا؛ محمد صالح جوکار، دبیر فراکسیون گردشگری و میراث‌فرهنگی مجلس با اشاره به آخرین وضعیت گردشگری در بودجه 1400 به خبرنگار برنا گفت: در شرایط کرونایی پیشنهاد می‌شود با رعایت چارچوب‌ها، پروتکل‌ها را مدنظر قرار داده شود. براساس اظهارات مقام معظم رهبری سفرها باید با رعایت پروتکل‌ها بهداشتی باشد.

او افزود: نباید زندگی را به دلیل کرونا تعطیل کرد بلکه با رعایت پروتکل‌ها می‌توان در راستای تقویت گردشگری اقدام کرد. در کنار آن مسئولین هم باید کمک و احساس مسئولیت کرده و به این صنعت نوپا اهمیت داده تا زیرساخت‌ها از بین نرود.

این نماینده مجلس ادامه داد: افرادی که زیرساخت های گردشگری را ایجاد کرده هدفشان رونق این صنعت بوده است.

جوکار درباره اقدامات برای خرید خانه‌های تاریخی از سوی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تاکید کرد: این پیشنهاد در صحن مجلس ارائه شد تا دولت در زمینه بازسازی بافت‌های تاریخی یا خانه‌هایی که در بافت تاریخی قرار دارد فعالیت کرده و زمینه کار برای گردشگری ایجاد شود، طبیعتا این اقدام تقویت بوم‌گردی را به دنبال دارد.

او با اشاره به دیگر اقدامات در زمینه افزایش گردشگران افزود: در سال‌های گذشته گردشگری از رشد مناسب برخوردار بوده است. البته مبلغ مناسبی هم در مجلس به تصویب رسید. امیدواریم رونق جدی در صنعت گردشگری را شاهد باشیم. البته وزارت گردشگری و میراث فرهنگی و صنعت آن در کشور ما نوپا است. هر دو نیازمند توجه ویژه است.

این نماینده مجلس درباره ارائه تسهیلات به هتلدارانی که به دلیل شیوع کرونا متحمل خسارت شده‌اند، گفت: تسهیلات لحاظ شده در مصوبه کمیسیون تلفیق در این بخش مورد بررسی قرار گرفته است. امیدواریم تسهیلات مناسب فراهم شود، چون در یکسال گذشته این صنف تعطیل بوده و بانک‌ها نباید در زمینه پرداخت تسهیلات فشار بیاورند چرا که این افراد متضرر و منجر به از بین رفتن اشتغال در این صنف می‌شود.

او در پایان افزود: باید به جامعه هتلداران و فعالان در حوزه بوم‌گردی تسهیلات مناسب ارائه شود تا بتوان در زمینه ارتقای این صنعت اقدام کنند.

/انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا