توجیهات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قانع کننده نبود/ خلف وعده دولتی‌ها، انگیزه کار در خیرین را از بین می‌برد

دکتر محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه خیرین در سطح کشور فعالیت‌های بسیاری را در راستای خدمت به مردم انجام داده‌اند، گفت: خوشبختانه خیرین در سطح کشور برای اینکه مشکلات مردم به حداقل برسد اقدامات ارزنده بسیاری انجام داده‌اند.

وی یکی از مشکلات امروز کشور و نیمه‌تمام ماندن برخی از پروژه‌ها را بی‌توجهی بخش دولتی برای انجام امور محوله اشاره کرد و افزود: بسیاری از پروژه‌ها به صورت خیری و دولتی ساخته شده که فرد خیر 50 درصد و یا بیشتر از تعهدات خود را انجام داده و بخش دولتی متاسفانه اقدامی نکرده و همین مسئله به یک چالش در برخی از مناطق کشور تبدیل شده است.

جوکار اضافه کرد: در همین راستا یکی از وزارتخانه‌هایی که اگر مشارکت خود را به درستی و به موقع انجام دهد شاهد مرتفع شدن مشکلات مردم در بسیاری از مناطق کشور خواهیم بود، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بوده است که متاسفانه در ساخت و تجهیز بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها اقدامات قابل توجهی انجام نداده‌اند و در همین راستا سوالی از وزیر مربوطه مطرح کردم.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر بهداشت با حضور در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نسبت به پاسخ به سوال اینجانب حاضر شد که توجیهات ایشان قانع نبود و ایشان باید در صحن علنی مجلس درخصوص خلف وعده در انجام تعهدات مشترک وزارتخانه با خیرین گرانقدر به نمایندگان ملّت توضیح دهند.

وی در پایان اظهار داشت: عدم اجرای تعهد وزارت به فرهنگ حسنه فعالیت‌های خیریه‌ای آسیب می‌رساند و انگیزه کار را در خیرین عزیز از بین می‌برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا