حریم شهر متولی خاصی ندارد! / وقتی از مردم جریمه و عوارض دریافت می کنید، خدمات هم باید ارائه کنید

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده؛ دکتر جوکار رئیس مجمع نمایندگان استان یزد روز جمعه 3 آذرماه در بررسی مشکلات محله نیمه شعبان واقع در بلوار استقلال یزد، با اشاره به به اینکه حریم شهر متولی خاصی ندارد، گفت: وقتی از مردم جریمه و عوارض دریافت می کنید، خدمات هم باید ارائه کنید.

عدم جمع آوری مشاغل مزاحم شهری درون محله، نبود بودجه کافی برای تکمیل و تجهیز مسجد علی ابن موسی الرضا (ع) ، آسفالت خیابان امام رضا (ع)، نبود فضای ورزشی و تفریحی، نبود ایستگاه اتوبوس خط واحد، نبود روشنایی مناسب معابر این محله، نبود پل عابر پیاده، وجود اتباع خارجی و مشکلات پیرامون آن، نبود مدرسه دخترانه، نبود فاضلاب شهری و… از جمله مشکلات مطرح شده از سوی مردم و معتمدین محله نیمه شعبان یزد بود.

دکتر جوکار در این جلسه ضمن تبریک هفته بسیج، با اشاره به اینکه حضور مسئولان در محلات، جهت شنیدن و تلاش برای حل مشکلات هر منطقه است گفت: ما حضور پیدا نکردیم تا کمبودها را توجیه کنیم؛ چون قابل قبول نیست، ان‌شاءالله بتوانیم به صورت نسبی آنچه در خور شأن مردم ما باشد، برای این منطقه نیز فراهم کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد افزود: امنیت، خدمات شهری، فضاهای آموزشی و تفریحی و … باید در تمام محلات و مناطق شهر یزد به صورت عادلانه دیده شود؛ زیرا از دید ما مردم همه محلات، باید از خدمات یکسان برخوردار شوند و در این زمینه نباید تفاوتی بین محلات قایل شویم.

نماینده مردم اضافه کرد: مدیران باید این موضوع را مد نظر قرار دهند که محدوده شهر و حریم شهر در ارائه خدمات تفاوتی ندارد؛ زیرا جمعیت زیادی در حریم شهر زندگی می کنند و… که نیازمند ارائه خدمات از سوی دستگاههای مختلف هستند که باید این موضوع نیز مد نظر قرار گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد عنوان کرد: در حال حاضر روستاهای شامل ۲۰ خانوار ما از لحاظ خدمات، بهتر از حاشیه شهر یزد دیده شده اند؛ چون دهیار و شورا دارند که مشکلات آنها را پیگیری می کنند؛ ولی مناطق حاشیه ای شهر یزد به علت اینکه متولی خاصی ندارد،
با مسائل و مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند.

وی گفت: مصوبات این جلسه توسط فرمانداری یزد به نهادهای ذیربط ابلاغ می شود و اگر از سوی معتمدین و نمایندگان محلات پیگیری نشود، کاری پیش نخواهد رفت.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه حریم شهر متولی ندارد و این موضوعی است که یک دهه فریاد زده ایم، افزود: به دلیل این که در خصوص حریم شهر تعیین تکلیف نشده، هر اقدامی صورت می گیرد که سبب شده فضاها و معابر، الگوی درستی نداشته باشند.

نماینده مردم تأکید کرد: شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی نمی توانند بگویند که حریم شهر ربطی به ما ندارد؛ زمانی که از مردم جریمه و عوارض دریافت می شود، خدمات نیز باید ارائه گردد.

گفتنی است؛ تهیه نقشه طرح جامع حریم شهر و ارائه آن به شهرداری توسط اداره کل راه و شهرسازی استان،ساماندهی مشاغل مزاحم شهری، جمع آوری حیوانات ولگرد توسط شهرداری، راه اندازی گشت انتظامی در پارک کسنویه، جمع آوری اتباع غیرمجاز در محله، ساماندهی، تجهیز و تکمیل مدرسه محله توسط اداره کل آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، رفع مشکل روشنایی محله و معابر آن، ساخت یک مجموعه زمین چمن مصنوعی در این محله به شرط اختصاص یک قطعه زمین، احداث زمین فوتبال ساحلی در محله توسط ورزش و جوانان، اختصاص تجهیزات ورزشی جهت استفاده در مسجد علی ابن موسی الرضا (ع) ، انشعاب گاز شهری و لوله کشی گاز رایگان مسجد توسط شرکت گاز استان ، تامین سرویس بهداشتی وبخاری مسجد توسط شهرداری وتخصیص اعتبار بازآفرینی ازمحل بند (د) تبصره ۱۱ قانون بودجه از جمله مهمترین مصوبات این جلسه بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا