حل اساسی مسئله آب با وحدت امکان‌پذیر است

آب را باید به یزد برسانیم تا توسعه استان و زندگی مردم با مشکلات مواجه نشود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، محمد‌صالح جوکار رئیس مجمع نمایندگان استان یزد گفت: نباید به‌دنبال مهاجرت جمعیت باشیم. آب را چه از منبع داخلی و چه بیرونی باید به یزد برسانیم تا توسعه استان و زندگی مردم در این زمینه با مشکلات مواجه نشود.

او با اشاره به اینکه مهمترین اولویت مردم و مسئولان استان یزد آب است، بیان کرد: امروز، حرف تمام مردم، مسئولان، نمایندگان و تمام اقشار جامعه، مسئله آب است چراکه آب داشته باشیم، می‌توانیم اقدامات و گام‌های بعدی توسعه‌ای را خودمان برداریم و این امر حداقل‌هایی است که در قانون اساسی هم به آن اشاره شده است.

جوکار با بیان اینکه در قانون اساسی هم استفاده همه مردم از منابع طبیعی مورد تأکید است، گفت: در راستای تحقق این امر همه با هم در سایه یک وحدت مسئله آب را حل می‌کنیم.

او افزود گفت: در رعایت مصرف آب امروز مردم از متوسط کشور هم پایین‌تر مصرف می‌کنند، ولی با این حال یزدی‌ها قدر آب را می‌دانند و مشکلات از جمله همین آب با کیفیت نداشتن، زحمت فراوان برای رساندن آب به زمین به وسیله حفر قنات، خشک شدن درختان را می‌بینند و ذره‌ای از آب را اصراف نخواهند کرد و چیزی جز این هم از مردم انتظار نداریم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا