رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی هشت صبح؛

دخالت آمریکایی‌ها در منطقه به ضرر خودشان خواهد بود

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی، محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی هشت صبح ضمن محکوم کردن حمله آمریکا و انگلیس به مناطقی در یمن در واکنش به حمایت یمنی‌ها از مردم غزه، گفت: این عملیات آمریکا به کمک انگلیس خلاف، با قوانین بین‌المللی است.

نماینده یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا و انگلیس قوانین بین‌المللی را نادیده گرفتند، افزود: قطعاً سازمان ملل به این موضوع باید ورود کند و اعتراضات خود را اعلام کند چون هیچ نهاد بین‌المللی چنین تصمیمی ندارد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این اقدامات بی‌پایه و اساس آمریکا راه به جایی نمی‌برد در هفت سال گذشته آمریکایی‌ها علیه یمنی‌ها اعتلاف ترازی، غربی فطری وارد کردند و کلی هزینه بر خود آمریکایی‌ها تحمیل شد و نهایتاً بدون هیچ دستاوردی هم از یمن خارج شدند.

جوکار با تاکید بر اینکه آمریکا شریک تمامی جنایت‌هایی است که در منطقه و به خصوص در حق مردم فلسطین صورت می‌گیرد، گفت: مردم یمن، مجاهدان، انصار الله انتقام خود را خواهند گرفت.

وی اظهار کرد: بیشتر به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها به اصطلاح خودشان فکر می کنند ضرب شستی به انصارالله نشان داده است اما اصلاً اینگونه نیست آمریکایی‌ها حریف قدرت انصارالله نیستند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی، متذکر شد: آمریکایی‌ها بدانند با زدن چند پایگاه انصارالله چیزی از قدرت انصارالله کم نخواهدشد بلکه قدرت آنها را افزایش خواهد داد.

جوکار تاکید کرد: تنگه باب‌المندب متعلق به یمن است و دخالت بیشتر در منطقه به ضرر خود آمریکایی‌ها خواهد بود و  احتمالا ًدامنه جنگ در آینده وسعت پیدا کند که این شرایط به ضرر متحدان آمریکا در منطقه خواهد بود و منافع خود آمریکا در این جنگ به خطر خواهد افتاد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آمریکا شعار ایجاد ثبات می‌دهد، اما برای ایجاد ثبات باید ابتدا جلوی این دیوانه زنجیری رژیم غاصب صهیونیستی گرفته شود. آمریکا‌یی‌ها معتقد به این هستند که جامعه جهانی کمک به رژیم غاصب صهیونیستی کند که نسل کشی را این رژیم در غزه و  فلسطین انجام دهد.

جوکار با بیان اینکه امنیت رژیم صهیونیستی به خطر افتاده، گفت: وقتی انصارالله اعلام اتحاد با فلسطینی‌ها کرد منافع اقتصادی رژیم غاصب صهیونیستی به خطر افتاد و این رژیم دیگر در تنگه باب المندب امنیت ندارد البته این امنیت برای کشتی‌های کشورهای دیگر برقرار است تنها برای دولت متخاصم صهیونیست این موضوع صدق می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: انصار الله رژیم صهیونسیتی را به عنوان کشوری متخاصم به شمار آورده است و نظام بین‌المللی نیز پذیرفته‌ که در مواقعی که کشوری اینگونه باشد قادر است این محدودیت ها را برای آن کشور اعمال کند.

گفتنی است؛ بامداد جمعه یگان‌های نظامی آمریکا و انگلیس در پاسخ به عملیات‌های ارتش یمن در دریای سرخ علیه کشتی‌های اسرائیلی و نیرو‌های آمریکایی، بیش از ۱۲ نقطه در یمن را با هواپیما، کشتی و زیردریایی مورد هدف قرار دادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا