در دوره فعلی مجلس، انصافا اقدامات خوبی در حوزه قانون گذاری و همچنین حوزه نظارت صورت گرفت

دکتر محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی درباره تببین نقاط قوت مجلس در مدت زمان سپری شده گفت: در دوره فعلی مجلس، انصافا اقدامات خوبی در حوزه قانون گذاری و همچنین حوزه نظارت صورت گرفت.

وی بیان کرد: البته باید این را هم بگوییم که این رویکردهای برشمرده شده مطلق و صد درصدی نبوده است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: با این حال مجلس در رفع مشکلات حوزه‌های اقتصادی، مسکن، مسائل اجتماعی، بیمه، فناوری اطلاعات و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اقدامات خوبی را انجام داده است.

جوکار تاکید کرد: مجلس در زمینه طرح هایی که نمایندگان ارائه کردند به فوریت عمل کرد.

وی با اشاره به طرح های ارائه شده به صحن علنی مجلس که گره از کار مردم باز کرد، اظهار داشت: طرح هایی نظیر تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار و جهش تولید مسکن گره از کار مردم باز کرد چراکه این طرح ها از جمله مطالبات مردم بود و هم توانست یک تغییر و تحولاتی را در حوزه اجرایی کشور ایجاد کند.

نماینده مردم یزد در مجلس با اشاره به تبیین نقاط قوت مجلس، تصریح کرد: به واقع باید گفت که ما امروز در حوزه آموزش قوانین در کشور مشکل داریم. یکی از مشکلاتی که مردم با آن مواجه هستند این است که قانون را به خوبی نمی دانند.

جوکار با بیان اینکه متاسفانه نهادی، قانون را به مردم آموزش نمی دهد، بیان کرد: ما در این بخش خلایی را حس می کنیم لذا برای دستاوردهایی که مجلس در حوزه قانون گذاری داشته و باید تبیین می شد، اقدامات خوبی صورت نگرفته است.

وی تاکید کرد: اینکه تببین نقاط قوت مجلس وظیفه مجلس بوده و یا صداوسیما باید بر روی آن فکر شود، چراکه از بسیاری مزایایی که از برکات قوانین ایجاد می شود، مردم استفاده نمی کنند و عده خاصی از این مزایا بهره برداری می کنند و صاحب این امتیازات می شوند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان اینکه اقدامات مجلس باید به درستی برای مردم تببین شود، افزود: حتما این اقدام اثربخشی زیادی در جامعه خواهد داشت.

جوکار گفت: البته ما در مسائل داخلی مجلس و در مدت زمان سپری شده تحولاتی داشتیم. همچنین در این دوره هماهنگی خوبی بین کمیسیون ها و هیئت رئیسه مجلس رخ داد که این امر هم می تواند امری مهم قلمداد شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا