دستگاه قضایی مقصرین حادثه قطار مشهد-یزد را شناسایی کند/ افراد مقصر نباید حاشیه امن داشته باشند

محمد صالح جوکار نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدار حادثه قطار مشهد_ یزد این واقعه را امری دردناک تلقی کرد و عنوان کرد که این حادثه مظلومانه عده ای از مردم ما را که زائر آقا علی بن موسی الرضا بودند را عزادار کرد.

وی خواستار قاطعیت در رسیدگی به اهمال کاری های صورت گرفته در این حادثه شد و افزود: ما از مسئولین رسیدگی جدی را خواستاریم. این که این واقعه خطای انسانی بوده یا فنی تفاوتی در این امر ندارد و وزارت راه و شهر سازی بایستی تحقیق و تفحص از این حادثه رو شروع کنند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی خواستار مجازات مقصران شد و ادامه داد: افراد متخلف نباید مشمول مرور زمان نشوند و دستگاه قضایی باید این موضوع را هر چه سریعتر در دستور کار قرار دهد و هیچ حاشیه امنی برای افراد مقصر در این زمینه ایجاد نشود. چنین اتفاقاتی را نباید در آینده شاهد باشیم.

این نماینده مردم در پایان ضمن یادآوری اینکه خون کسانی که در این حادثه فوت شدند نباید پایمال شود تصریح کرد: کسانی که در این زمینه تعلل کردند و ترک فعل کردند مورد محاکمه قرار گیرند و خون این عزیزان نباید پایمال شود. مردم یزد مردم نجیبی هستند و حضور خود را در همه زمینه ها اثبات کرده اند و قطعا انتظار رسیدگی جدی به این قضیه را دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا