دولت برنامه ای برای تغییر قیمت سوخت ندارد

نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج با اشاره به اینکه دولت در حال حاضر با چالش جدی برای درآمد مواجه است، گفت: اما مشکلات موجود به معنی این نیست که دولت از هر ابزاری برای جبران درآمدش استفاده کند.

دکتر محمدصالح جوکار با بیان اینکه در لایحه بودجه امسال روی بحث هزینه های دولتی تمرکز خواهد شد، تصریح کرد: در گام نخست هزینه ها و درآمدهای دولت باید به صورت واقع بینانه تدوین شوند، زیرا در سال های گذشته درحالی که درآمدها بالا پیش بینی می شد هزینه ها خوشبینانه تعیین می شد و همین مساله باعث می شد که دولت در شش ماهه دوم سال همیشه با کسری بودجه مواجه شود.

او با تاکید بر اینکه دولت فعلا درباره تغییر قیمت سوخت عمومی برنامه ای وجود ندارد، اظهار کرد: در لایحه بودجه درآمدی از محل قیمت سوخت عمومی اتفاق نمی افتد، اما در بخش صنعت ممکن است قیمت سوخت افزایش یابد که در شرایط کنونی نمی توان درباره آن اظهار نظری کرد و باید منتظر پیشنهاد دولت در لایحه ای بودجه بود.

نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ابزار دولت برای تامین هزینه های اضافی انتشار اوراق و فروش دارایی هاست، گفت: در حال حاضر مجلس برنامه هفتم توسعه را در دست بررسی دارد و بعد از آن موضوع بررسی بودجه در دستور کار قرار می گیرد و همین موضوع درآمدهای دولت را مورد ارزیابی قرار می دهد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، در سال جاری پیش بینی ها حکایت از این داشت که دولت با کسری بودجه پنهان ۵۰۰ هزار میلیارد تومانی مواجه شود و تاکنون بخشی از این کسری را از محل انتشار اوراق، واگذاری بخشی از سهام شرکت های دولتی و … دنبال کرده است و به گفته نمایندگان مجلس این سیاست در سال آینده هم دوباره تکرار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا