راستی آزمایی خط قرمز ما در مذاکرات است/ تولید قدرت باعث حفظ اقتدار مردم می شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدصالح جوکار در نشست علنی امروز (یکشنبه 22 فروردین) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به هیات مذاکره کننده با گروه 1+4 گفت: امروز دوباره شاهد حادثه ای در تاسیسات نطنز بودیم و همزمان تیم مذاکره کننده ما در وین در حال مذاکره است. باز اعتماد دیگر و باز ضربه و خیانتی دیگر!

نماینده مردم یزد، اشکذر،بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس با اشاره به اینکه همزمان که تیم مذاکره کننده ما با گروه 1+4 در قالب برجام در حال مذاکره هستند، در تاسیسات نطنز حادثه ای رخ داد، نتیجه گیری این حادثه با لبخند، خنجر زدن است، ادامه داد: آیا تجربه برجام کافی نیست؟ دولت باید سیاست های کلی نظام و رهنمودهای مقام معظم رهبری را در دستور کار قرار دهد و از این سیاست ها کوتاه نیاید. اصل بحث برداشته شدن تحریم های ظالمانه و راستی آزمایی دقیق است.

وی با بیان اینکه راستی آزمایی خط قرمز ما است و هیچکس حق ندارد از آن عبور کند، بیان کرد: در برجام امتیازاتی داده شد و امروز با پشتیبانی قدرت منطقه ای، انقلاب و نظام باید مطالبات مردم پیگیری شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان چرا کالاهای اساسی کمیاب و گران هستند؟ چرا دولت نمی تواند توزیع را مدیریت کند؟ عنوان کرد: شبکه توزیع ناسالم بیشترین ضربه را به مردم وارد کرده است. وزیران جهاد کشاورزی و صمت هر چه سریعتر باید مشکلات مردم را پیگیری کنند. مردم به خاطر اسلام و انقلاب ایستادگی کرده اند.

جوکار با تاکید بر اینکه مردم یزد قبل از آغاز تابستان با مشکل کم آبی مواجه شدند، خاطرنشان کرد: اعتبار 500 میلیون یورویی متعلق به مردم یزد از محل صندوق توسعه ملی در جایی دیگر هزینه شده است، 8 ماه پیش وزیر نیرو دستور داد خط انتقال یزد پس از 4 سال توقف مجدد راه اندازی شود، اما این اتفاق صورت نگرفت.

گفتنی است علی نیکزاد ثمرین که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به این تذکر جوکار گفت: تذکر شما وارد است و امروز نیز در این خصوص نشستی برگزار می شود. نمی توان با نگاه به بیرون مشکلات درون کشور را حل کرد. باید با تولید قدرت، اقتدار مردم را حفظ کنیم./

پایان پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا