زمینه ترویج ورزش در میان تمام گروه‌های سنی در کشور فراهم شود؛ توجه به ورزش همگانی پایه توسعه ورزش در کشور باشد

محمدصالح جوکار در دیدار با هیئت ورزش‌های همگانی استان یزد با تاکید بر ضرورت توجه به توسعه ورزش‌های همگانی در استان و کشور اظهار داشت: در سیاست‌های بالادستی توجه به ورزش همگانی به صورت ویژه‌ای وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: البته نسبت به ورزش‌های انفرادی و قهرمانی هم تاکید ویژه‌ای وجود دارد اما پایه و اساس کار ورزش در کشور باید بر ورزش همگانی باشد تا جامعه‌ای سالم و پویا داشته باشیم و در کنار آن نهایت حمایت از ورزشکاران حرفه‌ای و قهرمانی هم صورت گیرد.
نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی به مباحث مطرح شده در نشست اشاره کرد و گفت: برنامه‌های اجرا شده توسط هیئت ورزش‌های همگانی در استان یزد برنامه‌هایی خوب و قابل تقدیر است و باید روند رو به رشدی به خود بگیرد.
جوکار افزود: یکی از ویژگی‌های برنامه‌های ورزش همگانی، نقش فرهنگ در این برنامه‌هاست و صرفا نگاه به این برنامه‌ها ورزشی نیست بلکه ورزش بستری برای ترویج مباحث فرهنگی شده و این نکته بسیار مثبتی است که در برنامه‌های هیئت ورزش‌های همگانی یزد است.
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با بیان اینکه در کمتر برنامه ورزشی سایر هیئت‌ها می‌توان مباحث فرهنگی به میزان ورزش همگانی مشاهده کرد افزود: در راستای تقویت ورزش همگانی تاکیدات ویژه ای داریم و در برنامه هفتم توسعه هم به این موضوع توجه شده است.
وی افزود: متاسفانه با وجود چنین تاکیدات ویژه‌ای در سطح عالی کشور، در سطوح پایین‌تر قدری مشکلات و نقاط ضعف وجود دارد و باید زمینه رفع آن‌ها به وجود آید.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ورزش باید برای تمام سنین در جامعه ترویج شود گفت: برنامه‌های هیئت‌های ورزش‌های همگانی در سراسر کشور باید برای ورزش گروه‌های سنی مختلف طرح‌ریزی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا