سازمان امور مالیاتی فشار خود را برای وصول مالیات‎های خرد کاهش دهد

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصالح جوکار صبح امروز در دیدار رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اعتراضان برخی تولیدکنندگان و کارآفرینان در مورد شیوه اخذ مالیات اظهار داشت: تولیدکنندگان و کارآفرینان اعتراضاتی نسبت به اخذ مالیات و پیگیری و بررسی تراکنش‌های بانکی سال ۹۳ داشتند که این موضوع در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شد.

وی با بیان اینکه سفر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به یزد به منظور بررسی این مسئله انجام شده است، عنوان کرد: تولیدکنندگان و کارآفرینان و صنعتگران اکنون با شرایط سخت اقتصادی دست به گریبان هستند و بالا رفتن هر روزه نرخ ارز نیز آنها را دچار مشکل می‌کند.

جوکار ادامه داد: اکنون شرایط به نحوی است که برخی از آنها حتی خوشحال می‌شوند که اتفاقی رخ داد تا کارخانه آنها تعطیل شود زیرا به واقع هیچیک از آنها از چند روزه آینده خود بی خبر هستند و در سردرگمی اقتصادی به سر می‌برند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با بیان اینکه یزد یک شهر صنعتی است و اشتغال و درآمدهای استان اغلب از طریق این واحدها تأمین می‌شود، افزود: باید شرایط برای فعال و پویا ماندن این صنایع فراهم شود.

جوکار در مورد معافیت‌های مالیاتی نیز بیان کرد: معافیت‌های مالی کوچک، تأثیر چندانی بر منابع درآمدی سازمان امور مالیاتی کشور نخواهد داشت بنابراین بهتر است در این شرایط، بنگاه‌های خرد و اصناف تحت فشار قرار نگیرند.

وی با اشاره به اینکه اکنون در کشور سامانه جامع مالیاتی نداریم، عنوان کرد: این امر سبب افزایش فرار مالیاتی شده و سیستم اکنون به نحوی که است مالیات‌های خرد به هر نحو ممکن وصول می‌شود اما مالیات گردن کلفت‌ها اغلب وصول نشده است.

انتهای خبر/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا