سوال هشتم: برای تسهیل ازدواج جوانان چه اقداماتی انجام دادید؟

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، یکی از اقدامات قابل دفاع مجلس یازدهم، تصویب قانونی برای حمایت به خانواده و تغییر سن جامعه است، از این رو نمایندگان این دوره از مجلس شورای اسلامی برای تسهیل ازدواج جوانان  رشد 400 درصدی وام ازدواج در 3 سال را رقم زدند.

از افتخارات مجلس یازدهم تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است که رهبر انقلاب ضمن قدردانی، از آن به عنوان یک قانون راهبردی یاد کردند. در آن قانون احکام مختلفی برای تسهیل ازدواج جوانان در نظر گرفته شده است که آرام‌آرام ‌این قانون در حال اجرایی شدن است.

مجله سوال هشت

به عنوان مثال وام ازدواج افزایش چشمگیری داشته و بیش از 3.5 برابر شده است. همچنین برای اولین بار با پرداخت تسهیلات بیشتر از زوجین جوان حمایت بیشتری به عمل می‌آید و وام زوج‌های زیر 25 و 23 سال در 40 ماه گذشته حدود 4.5 برابر شده است.

همین‌طور مجلس در بودجه‌های سنواتی کشور با در نظر گرفتن اعتبار برای ‌تأمین جهیزیۀ افراد فاقد تمکن مالی، توسعۀ خوابگاه‌های متأهلی دانشجویی، افزایش حقوق سربازان به‌ویژه سربازان متأهل، رفع تمامی ‌موانع پرداخت تسهیلات ازدواج و…. قدم بزرگی در راستای تسهیل ازدواج جوانان برداشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا