سیاست‌گذاران اصلی FATF نقش اساسی در ترور دانشمندان و نخبگان ما داشتند

محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: پذیرش FATF آن هم در شرایط تحریم دست ما را در مقابل دشمن می‌بندد و عملا ما را در مقابل دشمنان خلع سلاح می‌کند.

وی افزود: پذیرش FATF در این شرایط باعث اشراف دشمنان بر اطلاعات مربوط به گردش مالی کشورمان می‌شود که ثمره آن از دست رفتن اطلاعات مربوط به دور زدن تحریم‌ها در این شرایط سخت است.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: اگرچه گروه مالی اقدام مشترک بحث مبارزه با پولشویی و مقابله با حمایت‌های مالی از تروریست‌ها را مطرح می‌کند اما سیاست‌گذاران اصلی آن نقش مستقیمی در اقدامات تروریستی در سرتاسر جهان دارند.

جوکار خاطرنشان کرد: سیاست‌گذاران اصلی FATF همان کسانی هستند که در ترور شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید فخری‌زاده و دیگر شهدای ما نقش اساسی و مستقیم داشته‌اند و چگونه می‌شود که ما بخواهیم سردمداری چنین کسانی را در گروه مالی اقدام مشترک بپذیریم.

وی افزود: اگر هدف مبارزه با پولشویی باشد ما در داخل برای این منظور قوانین داریم و هر زمان هم که نیاز به اصلاح داشته باشد، می‌توانیم آن را اصلاح کنیم، پس چه دلیلی برای عضویت کشور در این گونه توافقات وجود دارد؟

به گزارش فارس، رئیس جمهور اخیراً در نامه‌ای از رهبر معظم انقلاب خواستار تصویب تأیید لوایح عضویت در FATF و CFT شده‌اند.

FATF و CFT توسط آمریکا و متحدانش مدیریت می‌شود، در ظاهر به مقابله با پولشویی و مقابله با تأمین مالی تروریسم است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا