دکتر جوکار:

شیرینی قانون«رتبه بندی معلمان» تنها با یک آئین نامه تلخ شد!

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم در مجلس به نقل از خبرگزاری صداوسیما یزد، دکتر محمد صالح جوکار ضمن انتقاد از بی‌تدبیری دولت در زمینه اجرای قانون «رتبه بندی معلمان» اشاره کرد و گفت: پس از ۱۲ سال قانون «رتبه بندی معلمان» که از مطالبات اصلی قشر فرهیخته فرهنگیان است، بالأخره در مجلس یازدهم شورای اسلامی به تصویب رسید تا کام این قشر زحمت‌کش، شیرین شود؛ ولی متأسفانه آئین‌نامه‌ای که با بی‌سلیقگی توسط وزیر اسبق آموزش و پرورش، ابلاغ شد، اجرای این قانون را به کام معلمان تلخ کرد.

وی اضافه کرد: در این آئین‌نامه اشاره شده بود که، بهره مندی معلمان از این قانون، مستلزم شرکت در آزمون و کسب امتیاز لازم کردند!

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: با ابلاغ این آئین‌نامه، صدای اعتراض نمایندگان مردم در مجلس بلند شد و به دولت و وزیر آموزش و پرورش تذکر دادند که این روش اجرا، قانونی نیست؛ پس از این اعتراض نمایندگان مردم در مجلس، آئین‌نامه مذکور حذف شد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه، این آئین‌نامه وزارت آموزش و پرورش، مانع از اجرای دقیق قانون«رتبه بندی معلمان» شد، اذعان داشت: در حال حاضر نیز، معلمان بازنشسته مهرماه ۱۴۰۰، موفق به دریافت پاداش پایان خدمت خود نشده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا