موافقت مجلس با درخواست دکتر جوکار مبنی بر اولویت دادن به بررسی مواد اصلاحی قانون انتخابات

در نشست علنی امروز (چهارشنبه 12 آذر) مجلس شورای اسلامی بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا با اولویت با 174 رأی موافق از مجموع 251 نماینده به تصویب رسید.
بنابر این گزارش محمدصالح جوکار به عنوان درخواست کننده در اولویت قراردادن بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: اصلاح این قانون درجلسات کمیسیون مطرح شد و موارد مهمی در رابطه با جایگاه ریاست جمهوری و تبیین معیارها و نقش ریاست جمهوری مدنظر قرار گرفت. همچنین در رابطه با انتخابات شوراها نیز مسئله نظارت بر انتخابات و ارتقای عملکرد آن مورد توجه قرار گرفت.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ادامه داد: در این قانون پیش بینی شده است که در طول 4 سال هیات نظارت بر انتخابات همچنان بر عملکرد شوراها نظارت داشته باشد، یعنی اینگونه نباشد که مجلس در طول 4 سال پیش رو هیچ نقشی در نظارت بر عملکرد شوراها نداشته باشد، چرا که فسادهایی در دوره پنجم انتخابات شوراها شکل گرفت تا جایی که قوه قضائیه ورود کرد، لذا ما می خواهیم این اتفاق مجدداً نیفتد، بنابراین نظارت بر عملکرد شوراها در آینده اتفاق مهمی است./ پایان پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا