طرح نام گذاری «روز ملی درمان نوین ناباروری» به مجلس ارائه شد

محمدصالح جوکار در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به پیشرفت های استان در حوزه درمان ناباروری اظهار داشت: در این زمینه درخواستی از سوی رئیس پژوهشکده علوم تولید مثل یزد به من رسید و بر این اساس هم طرحی را آذرماه سال گذشته با عنوان اعلام روز هشتم دی به نام روز ملی درمان نوین ناباروری» به مجلس ارائه کردم.
نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با توجیهات ارائه شده در این طرح گفت: تلاش های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جهت درمان ناباروری که سبب شد بسیاری از خانواده ها که از نعمت فرزند محروم بودند با استفاده از روش های نوین درمان ناباروری صاحب فرزند شوند قابل تقدیر است.
وی افزود: به همین دلیل و به منظور پاسداشت از زحمات آنها و اجرای سیاست های کلی جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری، طرح اعلام روز هشتم دی ماه به عنوان روز ملی درمان نوین ناباروری تقدیم مجلس شد.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی تولد نخستین نوزاد کشور به روش آی وی اف در استان یزد را افتخاری بزرگ برای این استان دانست و افزود: ماده واحده این طرح اعلام می کند که از تاریخ تصویب این قانون، روز 8 دی ماه 1369 مصادف با تولد اولین نوزاد حاصل از تکنیک درمانی IVF به عنوان روز ملی درمان نوین ناباروری اعلام و همه ساله در تقویم جمهوری اسلامی ایران ثبت می شود.
جوکار تاکید کرد: قطعا با این نام گذاری علاوه بر پاسداشت زحمت های بسیار زیادی که در کشور و استان در حوزه درمان ناباروری کشیده شده، توجه به اهمیت توسعه این علم هم افزایش قابل توجهی پیدا می کند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا