عده‌ای به دنبال تخریب دولت هستند

محمدصالح جوکار در گفتگو با مهر در واکنش به موضع‌گیری های منفی اصلاح‌طلبان درباره سفر رئیس جمهور به روسیه، اظهار داشت: ما در حوزه سیاست خارجی دیگر به دنبال آن نیستیم که همه تخم مرغ‌های خود را در یک سبد بگذاریم چرا که اگر این کار را انجام دهیم، منافع ملی کشور به خطر می‌افتد.

وی بیان کرد: دولت سابق نگاهی داشت مبنی بر اینکه تنها راه عبور از مشکلات و رسیدن به توسعه و رشد، ارتباط با غرب است اما آن نگاه کاملاً اشتباه بود و ما چندین سال معطل مذاکره با غربی‌ها بودیم و هیچ نتیجه‌ای برای ما به دنبال نداشت. برجام فقط به نفع غربی‌ها بود و هیچ سودی برای ایران نداشت.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تصریح کرد: امروز در سطح دنیا باید با همه کشورها تعامل داشته باشیم و تعامل با کشورها باید بر مبنای منافع ملی باشد. زمانی بود که جهان شامل دو بلوک غرب و شرق بود، اما امروز دیگر شاهد دو قطبی بودن جهان نیستیم و جهان امروز چندقطبی شده است.

وی افزود: امروز قطب‌های جدیدی در جهان ظهور و بروز پیدا کردند و بلوک غرب و شرق را به هم ریخته است. همچنین زمانی بود که دنیا سلسله مراتبی شده بود و آمریکا خودش را کدخدای دنیا می‌دانست اما الان دیگر اینگونه نیست و کاملاً متفاوت شده است.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در جهان چندقطبی امروز، نباید در حوزه سیاست خارجی یکجانبه گرایی کنیم. منافع ملی ما حکم می‌کند که با تمام کشورهایی که در چارچوب ارزش‌ها و اصول سیاست خارجی ما قرار می‌گیرند، ارتباط برقرار کنیم و تعامل داشته باشیم. متأسفانه عده‌ای اخیراً این بحث را راه انداختند که دولت فقط به دنبال ارتباط با شرق است و غرب را رها کرده که این‌گونه نیست.

جوکار با بیان اینکه این افراد با اظهارات غلط خود به دنبال تخریب دولت هستند، گفت: برخی از این افراد کسانی هستند که تا دیروز در قدرت بودند و امروز در اتاق‌های فکر خود نشسته‌اند و علیه دولت نقشه می‌کشند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تصریح کرد: دولت سیزدهم در حوزه سیاست خارجی و مذاکرات بسیار موفق عمل می‌کند. همچنین دولت موفقیت‌هایی در تعامل با کشورهای همسایه و شرق داشته است.

جوکار گفت: برخی از افراد و جریان‌های سیاسی زمانی که موفقیت دولت را می‌بینند، حاشیه‌سازی می‌کنند و مشکلاتی را برای دولت به وجود می‌آورند و می‌خواهند افکار عمومی را به گونه‌ای که خودشان می‌خواهند، مهندسی کنند اما قطعاً راه به جایی نمی‌برند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا