غرب در آتش جنگ اوکراین دمید و حال خود را عقب کشیده‌ است

محمدصالح جوکار ، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با افکارنیوز معتقد است که در موضوع اوکراین تفاوتی بین این کشور یا کشورهای دیگر برای غرب وجود ندارد‌.

وی افزود: به عنوان مثال تا زمانی که آمریکایی ها در افغانستان بودند برای ما یک تهدید جدی محسوب می شدند و تا زمانی که در عراق باشند نیز همچنان برای ما تهدید هستند. یا تا زمانی که رژیم صهیونیستی پایگاهی در کشورهای همسایه ما داشته باشد تهدیدی علیه ما است.

جوکار تاکید کرد که ما این موضوعات را بر نمی تابیم و در عملکرد و راهبردهای خودمان قطعا این مسائل را لحاظ می کنیم. همانطور که تمام این‌سال‌ها در برابر زورگویی‌های آمریکا ایستاده‌ایم درحالی که سراسر ایران پایگا‌ه‌های نظامیشان را بنا کرده‌اند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور بیان کرد: این روزها هم بلوک شرق و بلوک غرب همین مسائل را دارند. امروز ناتو که متعلق به بلوک غرب است می‌خواهد در کنار یک کشور بلوک شرقی پایگاه نظامی داشته باشد و این مسئله قطعا امنیت آن کشور را تهدید می‌کند.

جوکار عنوان کزد: پایگاه های ناتو و نفوذ آمریکا در این قالب برای کشورها می تواند یک تهدید جدی تلقی شود و روس ها هم قطعا این موضوعات را بر نمی تابند. علت رخداد جنگ اوکراین نیز همین مسئله است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا