قول مساعد وزیر علوم برای حمایت بیشتر از صنایع دانش‌بنیان

محمدصالح جوکار در نشست با جمعی از دانشجویان یزد با اشاره به دیدار خود با وزیر علوم اظهار داشت: در این دیدار در ارتباط با ظرفیت‌های گسترده‌ استان یزد در حوزه‌های مخلتف مرتبط با فعالیت وزارت علوم صحبت شد.
وی با اشاره به اینکه یکی ازمهمترین شاخصه‌های علمی استان یزد جایگاه خوبی است که در حوزه صنایع دانش‌بنیان دارد عنوان کرد: در این دیدار در ارتباط با دانشگاه‌های یزد و توانمندی‌های استان در این حوزه و همچنین شرکت‌های دانش بنیان و لزوم حمایت از آنها مسائل خوبی مطرح شد.
نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی افزود: پارک علم و فناوری و کارخانه نوآوری و حمایت‌هایی که وزارت علوم باید از این حوزه داشته باشد هم یکی دیگر از مباحثی بود که مورد بررسی قرار گرفته و وزیر هم نسبت به این حمایت قول مساعد داد.
جوکار افزود: در حوزه ساختار و برخی فعالیت‌های عمرانی که در حوزه‌های دانشگاهی در استان باید انجام شود هم مباحث مختلفی مورد بحث گرفت.
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد افزود: در زمینه تحقیق و پژوهش و ارتباط دانشگاه و صنعت و افزایش بهره‌وری در حوزه صنعت و تولید هم به وزیر نکات مهمی را بیان کردم و قول‌های خوبی هم در این حوزه از سوی وزیر داده شد.
وی با اشاره به ظرفیت‌ بسیار بالایی که یزد در حوزه صنایع دانش بنیان دارد گفت: استان یزد به جای آنکه قطب صنایعی همچون کاشی و سرامیک باشد باید ضمن توجه به این صنایع، حمایت خود از صنایع دانش بنیان را به حدی بالا ببرد که در حوزه های‌تک و صنایع دانش بنیان به قطب اصلی کشور تبدیل شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا