لزوم اطلاع‌رسانی دقیق از جزئیات طرح فضای مجازی/به دنبال رونق کسب و کارهای مجازی هستیم نه برخورد با آنها

به گزارش «نماینده» محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی گفت: باید اطلاع‌رسانی بیشتر و دقیق‌تری در رابطه با این طرح صورت می‌گرفت تا مردم با حجم عظیمی از ابهامات و سؤالات در باره این طرح مواجه نشوند.

وی افزود: طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی نه تنها به دنبال تعطیلی کسب و کارهای مردم نیست بلکه به دنبال آن است که زمینه‌ای را فراهم کند که این کسب و کارها در فضایی امن رونق بیشتری هم پیدا کند.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: همچنین طرح مذکور به هیچ وجه به دنبال تعطیلی پلتفرم‌های خارجی نیست که در این باره باید بگویم برای مثال اینستا و واتساپ به هیچ عنوان مسدود نمی‌شوند.

جوکار خاطرنشان کرد: روند کاری این طرح در مجلس به گونه‌ای بوده که نمایندگان فقط در رسیدگی به این طرح در قالب اصل ۸۵ قانون اساسی موافقت کرده‌اند تا طرح مذکور در یک فضای کاملا کارشناسی و تخصصی و با حضور کارشناسان ذی ربط در یک کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: از سوی دیگر مصوبه مجلس در این باره به هیچ وجه به عنوان قانون دائمی نیست و تنها به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد؛ چراکه هر طرحی که در قالب اصل ۸۵ قانون اساسی در مجلس تصویب شود، یک قانون آزمایشی است و قانون دائمی باید در صحن تصویب شود.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: بر این اساس پس از اجرای آزمایشی طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی ایرادات آن شناخته شده و در قانون دائمی آن که در صحن مجلس تصویب می‌شود، رفع خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا