مردم در مطالبه‌گری باید آگاهانه مانع تحقق اهداف تجزیه طلبانه دشمن شوند

دکتر محمد صالح جوکار در گفتگو با ایسنا با تاکید بر اینکه هر ایرانی به عنوان یک وطن پرست ضرورت دارد اعتراضات و مطالبات خود را به شکلی دنبال کند که امکان تجزیه طلبی و تحقق اهداف دشمن فراهم نشود، بیان کرد: تجربیات در طول تاریخ به ویژه در طول تاریخ انقلاب اسلامی نشان می دهد که دشمن غالبا از نقاط ضعفی که وجود دارد بهره می‌گیرد و از همان دریچه نیز نفوذ می کند. در هر مقطعی که انسجام ملی شکل گرفته، جلوی نفوذ دشمن و تحقق اهداف آن گرفته شده است.

همه جریان های سیاسی باید نسبت به وضعیت موجود پاسخگو باشند

وی در ادامه اظهار کرد: در هرجایی که عوامل و یا افرادی به خواست دشمن عمل کردند، مشکلاتی برای کشور و مردم ایجاد شده است. امروز مردم مطالبات داشته و نسبت به برخی از مسائل اعتراض دارند. ما باید زمینه را فراهم کنیم تا مردم اعتراض‌ها و مطالبات خود را فارغ از سوء استفاده دشمنان بیان کنند. متولی کار نیز باید جریان ها و احزاب باشند. کشور ما در طول دوران بعد از انقلاب دولت هایی با گرایش های سیاسی مختلف داشته است. اگر هم ضعفی در کشور وجود دارد متوجه همه این دولت ها و جریان های سیاسی است.

دشمن به دنبال یارگیری در درون کشور است

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همه جناح ها در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و اهتمام به خدمتگزاری به مردم مسئول بوده و باید پاسخگو باشند. ما باید هم نقاط قوت را ببینیم و هم نقاط ضعف را ببینیم. مردم نیز حق دارند اعتراضات و مطالبات خود را بیان کنند اما باید مراقب باشیم که دشمنان سوءاستفاده نکنند. دشمن درصدد این است که در درون کشور برای خود یار گیری کند. ناامید کردن دشمن برای پیشبرد اهداف کشور و توسعه کشور بسیار حائز اهمیت است.

وی در ادامه تاکید کرد: مردم باید با هوشیاری و آگاهی در صحنه حاضر شوند و مطالبات و نظرات خود را به مسئولان مطرح کنند. از این طریق می توان در مسیر پیشرفت کشور و خنثی سازی توطئه دشمنان گام برداشت. مردم باید با حضور آگاهانه مانع تحقق اهداف تجزیه طلبانه دشمن شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا