مقابله با بیماری کرونا نیازمند مسیر مهندسی

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدصالح جوکار در دیدار با فرماندهان انتظامی استان یزد با قدردانی از ناجا برای تامین امنیت داخلی کشور اظهار داشت: پلیس محور امنیت در هر کشوری محسوب می‌شود و امنیت اجتماعی مردم توسط پلیس تامین می‌شود.

نماینده مردم یزد، اشکذر،بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیک چهارم کرونا به دلیل تصمیم اشتباه دولت در آزاد کردن مسافرت‌های نوروزی ایجاد شد تصریح کرد: مسیر مهندسی شده درستی در مقابله با بیماری کرونا نداریم.

وی افزود: به لحاظ روانی هم وقتی که نگاه می‌کنیم، حضور پلیس به نوعی آرام بخش و ایجاد کننده امنیت روانی در جامعه است و به همین دلیل این موضوع حائز اهمیت است.

جوکار احساس امنیت را پیش مقدمه ای برای تامین امنیت در جامعه دانست و افزود: تقویت و توسعه نیروی انتظامی و پلیس باید سرلوحه کار مجلس و دولت باشد و پشتیبانی‌هایی که لازم است را انجام دهند.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بودجه امسال پیشنهادات بسیار خوبی برای تقویت نیروی انتظامی صورت گرفته که از جمله آن می‌توان به بحث معیشت کارکنان نیروی انتظامی اشاره کرد.

وی با تقدیر از نیروی انتظامی استان یزد خاطرنشان کرد: امروز در سایه چشمان بیدار پلیس واقعا ما در استان یزد امنیت بسیار خوبی داریم و مردم در آسایش زندگی می‌کنند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بسیاری از سرقت‌های جزئی که در جامعه صورت می‌گیرد به دلیل وضعیت اقتصادی است که در جامعه حاکم است و راهکار رفع این مشکل هم بهبود وضعیت اقتصادی کشور است.

جوکار تاکید کرد: دولت و مسئولان باید به لحاظ اقتصادی به اقشار مختلف جامعه توجه لازم را داشته باشند و نگذارند که گرانی و تورم به گونه‌ای شود که به زندگی مردم فشار وارد کند.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از این مشکلات با مدیریت درست برطرف می‌شود یاد آورشد : باید با مدیریت مناسب از سوی دولت به این وضعیت پایان دهیم چرا که بسیاری از مشکلات ریشه داخلی دارد.

وی به افزایش تقریبا سه برابری ترددها در نوروز امسال اشاره کرد و افزود: متاسفانه در این موضوع سیاست اشتباهی از سوی مسئولان ستاد کرونا اعمال شد و با افزایش ترددها در ایام نوروز، پیک چهارم کرونا به کشور ما تحمیل شد و واقعا ضربه‌های بسیار زیادی وارد آمد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی افزود: مردم هم شاید خودشان انتظار نداشتند که راه‌ها اینچنین باز شود ولی یک دفعه تصمیم‌گیری دولت بر این شد که راه‌ها باز شود و چنین مشکلاتی در کشور به وجود آمد؛ همه اینها نشان دهنده آن است که ما یک مسیر مهندسی شده درستی در مقابله با بیماری کرونا نداریم.

نماینده مردم یزد در مجلس یادآورشد: ستاد ملی مبارزه با کرونا باید دقت بیشتری در این مسائل می‌کرد که چنین اتفاقاتی رخ ندهد و الان هم این وضعیت که در کشور به وجود آمده باید با برنامه‌ریزی درست زمینه گذر از پیک چهارم کرونا را شاهد باشیم./

پایان پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا