نتیجه مذاکرات باید در زندگی تمام ایرانی‌ها مشهود شود/فقط برداشت تحریم‌ها را می‌پذیریم

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از یزد، با بیان این‌که ما طرف مقابل مذاکره کننده را کاملا می‌شناسیم و با زیاده خواهی آنها آشنا هستیم، اظهار کرد: مطالبات مقام معظم رهبری باید در اولویت اجرایی تیم مذاکره کننده ایران قرار داشته باشد.

وی با اشاره به عملیات‌های روانی طرف‌های خارجی در حاشیه مذاکرات، افزود: نقطه اساسی در بحث مذاکرات احقاق حقوق و منافع ملت ایران است که باید به طور جدی مطالبه شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: این که آمریکا از برجام خارج شده هیچ ارتباطی به ایران ندارد و ما مذاکرات خود را از همان جایی شروع خواهیم کرد که آمریکا از برجام خارج شده است.

جوکار با بیان این‌که برجام باید بخشی از پایه و اساس مذاکرات باشد، تصریح کرد: نتیجه مذاکرات باید برای ملت ایران شفاف و مشهود باشد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی اجرایی شدن برجام را نقطه حائز اهمیت این دوره مذاکرات دانست و بیان کرد: در دوره گذشته تیم مذاکره کننده با شعار این که «هم باید چرخ سانتریفیوژها بپرخد هم چرخ اقتصاد کشور» وارد عرصه مذاکرات شد که در هیچ کدام یک دستاوری نداشت است.

وی با تأکید بر این نکته که مصوبات مذاکرات باید برای تمام ملت ایران شفاف و روشن باشد، گفت: زمانی مذاکرات به درد مردم می‌خورد که نتیجه آن در رشد شاخص اقتصادی کشور و سر سفره خانواده های ایران عیان شود و در غیر اینصورت قابل قبول نیست.

جوکار با بیان این که مذاکرات باید منجر به برداشتن کامل تحریم ها شود و به هیچ عنوان لغو یا تعلیق را نمی پذیریم، خاطرنشان کرد: آنچه که مشخص است بدقولی تاکنون کشورهای اروپایی است و همین امر موجب شده تا ما به طرف خارجی اعتماد نداشته باشیم.

انتهای پیام/الف/ی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا