انتقاد دکتر جوکار از عدم اجرای برخی رویدادهای فرهنگی و هنری در یزد:

نشاط مردم؛ حلقه مفقوده در حوزه «فرهنگ» و «هنر»

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ضمن انتقاد از عدم اجرای برخی رویدادهای فرهنگی و هنری در یزد، گفت: سال گذشته کلنگ «پردیس سینمایی آسمان یزد» به زمین زده شد؛ ولی تاکنون عملیاتی نشده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس، دکتر محمد صالح جوکار در آئین افتتاحیه پردیس سینمایی خلیج‌فارس یزد، گفت: یکی از حلقه‌های مفقوده در حوزه «فرهنگ و هنر»، نشاط مردم است که با راه‌اندازی پردیس‌های سینمایی، در حال شکل‌گیری است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با تأکید بر اینکه ورود بخش خصوصی در حوزه فرهنگ و هنر بسیار ارزشمند و اثرگذار است، اظهار داشت: تاکنون سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، کمتر در این حوزه ورود پیدا می‌کردند؛ درحالی‌که خیرین محترم استان یزد، در حوزه‌های مختلف وارد عرصه شده و خدمات ارزشمندی به‌واسطه این حضور، به مردم ارائه می‌شود.

وی کارآفرینی اجتماعی را از دیگر ویژگی‌های پردیس سینمایی خلیج‌فارس دانست و افزود: کارکرد این پردیس در حوزه‌های اجتماعی و کارآفرینی بسیار اهمیت دارد.

نماینده مردم در مجلس، تقویت ظرفیت‌های مؤثر در پویایی و نشاط مردم را از دیگر ویژگی‌های راه‌اندازی این پردیس بیان کرد و گفت: سرانه فضاهای فرهنگی و هنری در شهر یزد، نسبت به‌کل کشور پایین است که با راه‌اندازی چنین پردیس‌هایی، می‌توان بخشی از آن را جبران کرد.

جوکار اذعان داشت: بعضی از افراد اعلام می‌کنند که مردم استان یزد افسرده هستند؛ من این نظرات را قبول ندارم؛ چون آمارها و نظرسنجی‌ها در حوزه روانشناسی، برعکس این موضوع را نشان می‌دهد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به اینکه فضا برای شکوفایی استعدادهای هنری و فرهنگی یزد، کم است گفت: هنرمندان ما در استان یزد برای ارائه خدمات هنری به مردم، تلاش‌های بسیاری دارند؛ اگر بخواهیم «نشاط اجتماعی» را افزایش داده و غنی‌سازی اوقات فراغت را برای نوجوانان و جوانان فراهم کنیم، چاره‌ای جز توسعه فضاهای فرهنگی و هنری نداریم.

وی با انتقاد از عدم اجرای برخی رویدادهای فرهنگی و هنری در استان یزد، گفت: سال گذشته کلنگ «پردیس سینمایی آسمان یزد» به زمین زده شد؛ اما تاکنون عملیاتی نشده است.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم، دکتر جوکار از شهربازی واقع در مجتمع خلیج‌فارس بازدید کرد و مردم نیز بی‌واسطه، مشکلاتشان را با نماینده خود در مجلس، مطرح کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا