نشست بررسی مشکلات محله اسدآباد یزد با حضور دکتر جوکار و همراهی مسئولان استان

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم در مجلس؛ نشست بررسی مشکلات محله اسدآباد یزد، پیش از ظهر امروز جمعه 31 فروردین ماه با حضور دکتر محمد صالح جوکار و همراهی جمعی از مسئولان استان در مسجد مسلم ابن عقیل این محله برگزار شد.

تسهیل در اخذ سند مالکیت خانه و زمین، ایجاد زمین چمن مصنوعی، ایجاد پارک بانوان جهت امور فرهنگی و ورزشی ویژه بانوان، مساعدت در تکمیل حسینیه مسلم ابن عقیل، تعیین تکلیف ورودی خیابان ابوذر از طرف خیابان شهید جعفری، ایجاد شبکه فاضلاب شهری و رفع معضل آبگرفتگی معابر محله، ساماندهی روشنایی معابر محله، بهسازی پارک فردوس و فضای سبز سرو و … از مهمترین مشکلات مطرح شده از سوی معتمدین محله بود.

دکتر جوکار در این نشست با انتقاد از قیمت گذاری زمین توسط کارشناسان دستگاه های دولتی وعمومی، گفت: متأسفانه نحوه نرخ گذاری کارشناسان این اداره کل به گونه‌ای است که در زمان خرید زمین از مردم نرخ را پایین اعلام می‌کنند؛ ولی در زمان فروش زمین، قیمت آن را بیشتر اعلام می‌کنند، این کار اصلا درست نیست و حق مردم ضایع می‌شود.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس با تأکید بر اینکه محله اسدآباد نیازمند مدرسه است، اظهار داشت: در حال حاضر دبستانی با بیش از 40 دانش آموز در هر کلاس در این محله وجود دارد و به هیچ عنوان قابل قبول نیست که سرانه فضای اموزشی در این منطقه کم باشد.

وی اضافه کرد: حتی اگر در محله اسدآباد زمین برای ساخت مدرسه وجود نداشته باشد و یا خیری هم نباشد که زمین برای این منظور اهدا کند، باید زمین با کاربری آموزشی در این منطقه بر اساس طرح خریداری و مدرسه در این محله ساخته شود.

نماینده مردم در ادامه با بیان اینکه پساب یزد همچنان رها است و با شروع فصل تابستان، مشکلاتی برای مردم شاهدیه، زارچ و اشکذر ایجاد خواهد شد، اضافه کرد: بارها نسبت به ایجاد شبکه و تسریع در اجرای ان تأکید کردم؛ ولی اعلام می‌شود که بودجه لازم برای این کار نیست، در حالی که با فروش پساب، می‌توان هزینه مورد نیاز آن را تأمین کرد.

دکتر جوکار تأکید کرد: طی مدت یک هفته باید توسط شرکت آب و فاضلاب استان یزد و شرکت آب منطقه ای استان، پساب رها شده، تعیین تکلیف شود.

دکتر جوکار در پایان به عدم آشنایی مردم با قوانین حمایتی و مشکلات پیش آمده برای شهروندان اشاره کرد و گفت: متأسفانه این عدم آشنایی مردم با قوانین جاری کشور، سبب بروز مشکلات بسیاری برای آنها شده، که لازم است که به دنبال آشنایی با این قوانین باشند. زین پس، طی توافقی که صورت گرفته، سرپرست دیوان عدالت اداری استان یزد در دیدارهای مردمی حضور خواهند داشت و با توجه به نقش این مجموعه در تظلم خواهی مردم از دستگاه‌ها، پیگیر احقاق حقوق آنها خواهند بود.

احداث پارک اختصاصی بانوان تا سه ماه آینده توسط شهرداری، ایجاد پارکینگ درون محله ای، تعریض خیابان سلمان و احداث تا پایان سال، رنگ آمیزی جداول و معابر توسط شهرداری، بهسازی پارک فردوس در اسرع وقت، بهسازی فضای سبز سرو در اسرع وقت، تحویل تجهیزات مدرسه ابتدایی طی یک هفته توسط نوسازی و بهسازی مدارس استان، اعلام زمین مورد نیاز جهت ساخت مدرسه در این محله توسط آموزش و پرورش استان یزد، اصلاح روشنایی توسط شرکت توزیع برق منطقه ای طی دو ماه آینده، ساخت مرکز بهداشت در محله اسدآباد و قاسم نقی به صورت مشترک توسط علوم پزشکی استان یزد و… از جمله مصوبات این جلسه بود که با حضور مسئولان نهادهای مربوطه به ثبت رسید و سه نفر به عنوان نماینده محله اسدآباد یزد باید پیگیر تحقق آن باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا