گرانی‌های سرسام‌آور و نبود نظارت معیشت مردم را به شدت آسیب‌پذیر کرده است

 محمدصالح جوکار در نشست شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان یزد با اشاره به بحث قانون توسعه متوازن اظهار داشت: ممکن است در شهرستانی شاخص سرانه آموزشی بالا باشد و جدول هم سیاه کرده باشند ولی در همان شهرستان مناطقی با سرانه بسیار پایین باشد.

وی تصریح کرد: در این صورت باید دید که با این بخش چه می‌کنیم، نمی‌توانیم بگوییم این گوشه شهر سرانه خوبی دارد پس آن گوشه شهر دیگر ملاک عمل نیست.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه الان در بحث توزیع آب در استان واقعا با مشکل روبرو هستیم خاطرنشان کرد: در یک شهر مناطقی هستند که وضعیت آب خوبی دارند اما در همان شهر بخش هایی اصلا وضعیت مناسب و قابل قبولی در حوزه آبرسانی ندارند.

جوکار با بیان اینکه مسائل باید به صورت استانی دیده شود گفت: نباید برنامه‌ریزی‌های ما به گونه‌ای باشد که بخشی از  شهرها مورد عفلت واقع شوند و بخشی دیگر با پیشرفت بالایی همراه باشند.

وی با بیان اینکه حال و روز کشور و مردم امروزه خوب نیست و مردم در فشار اقتصادی و معیشتی هستند افزود:  اینکه ما در چنین جلساتی بنشینیم و تصمیم گیری کنیم باید خروجی‌هایی داشته باشد که در زندگی مردم نمود پیدا کند؛ این که ما در این جلسات می‌نشینیم واقعا چقدر در مسائل روزمره مردم تاثیرگذار است و تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گرانی‌های سرسام‌آور، نظارت‌هایی که اصلا وجود ندارد، قیمت‌هایی که روز به روز در حال تغییر پیدا کردن هستند و عدم پاسخگویی بعضی مسئولان را خوب ندانست و گفت: اینها همه دست به دست هم داده و مشکلات بسیاری برای مردم به وجود آورده است.

جوکار تاکید کرد: جامعه ما با مشکلات بسیاری روبرو هستند که باید برای درمان آن برنامه‌ریزی لازم را داشته باشیم، نباید نسبت به مشکلاتی که در مردم وجود دارد بی‌توجه باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا